Парламент Грузії дозволив продати магістральний газопровід

Парламент Грузії прийняв у першому читанні законопроект, що виключає магістральний газопровід зі списку стратегічних об'єктів. І має намір дозволити його продаж.

Влада Грузії має намір дозволити продаж магістрального газопроводу, по якому поставляється паливо з Росії до Вірменії. 6 липня парламент прийняв у першому читанні законопроект, що виключає газопровід зі списку стратегічних об'єктів.

З пропозицією продати газопровід раніше виступив керівник парламентського юридичного комітету, депутат від правлячої партії Павло Кублашвілі. При цьому він навів аргументи загального характеру, заявивши, що "будь-яким підприємством значно краще управляє приватний сектор, ніж держава", і що "жодне підприємство винятком бути не повинно". На питання, кому може бути проданий цей газопровід, Кублашвілі не дав конкретної відповіді, заявивши, що це питання буде вирішуватися в майбутньому.

Проти продажу об'єкта виступив глава уряду Грузії Ніка Гілаурі. Він заявив, що, в крайньому разі, через кілька років можуть бути продані 5-10 відсотків акцій газопроводу, але контрольний пакет держава в будь-якому випадку повинна залишити собі.

Незважаючи на це, законопроект був винесений на розгляд парламенту і прийнятий у першому читанні. Більшість місць в парламенті, нагадаємо, контролює пропрезидентська партія "Єдиний національний рух".

Позицію парламентської більшості розкритикувала опозиція, яка заявила, що влада фактично погодилася передати газопровід Росії (яку опозиціонери вважають найбільш вірогідним покупцем). Це, на думку деяких депутатів, може поставити під загрозу енергетичні проекти самій Грузії, а також дасть Росії можливість використовувати газопровід як важіль політичного тиску.

Нагадаємо, що сама Грузія цим трубопроводом газ не отримує (він використовується тільки для транзиту). Раніше у цьому об'єкті був зацікавлений "Газпром", і в Тбілісі не виключали, що газопровід може бути приватизований. Проте у результаті грузинська влада відмовилася від цих планів за рекомендацією США, що вказали на те, що перехід газопроводу до Росії (у якої республіка в той час ще купувала газ) може збільшити енергетичну залежність Грузії від РФ. У 2005 році Грузія і США оформили угоду (у рамках програми "Виклики тисячоліття"), за яким республіка одержувала кілька сотень мільйонів доларів на реабілітацію газопроводу, але при цьому зобов'язувалася не виставляти його на продаж.

Читайте також:

Грузинські школярі навчатимуться за посібниками про російську окупацію

Саакашвілі подякував США за незалежність Грузії

Саакашвілі запропонував Росії переговори про "деокупацію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: