Парламент Ірландії погодився на кредит від МВФ та Євросоюзу

За словами міністр фінансів країни Браяна Леніана, запропонована програма фінансової допомоги є кращим виходом з критичної ситуації.

 Парламент Ірландії у середу, 15 грудня, схвалив програму фінансової допомоги, згідно з якою Євросоюз і Міжнародний валютний фонд зобов'язуються надати країні кредит у розмірі 85 мільярдів євро.

На користь такого рішення висловився 81 депутат, тоді як проти проголосували 75 парламентаріїв.

За словами міністр фінансів країни Браяна Леніана, запропонована програма фінансової допомоги є кращим виходом з тієї критичної ситуації, в якій зараз знаходиться Ірландія.

"Це єдина реальна основа, на якій може будуватися наше одужання", - заявив Леніана.

У свою чергу прем'єр-міністр Брайан Коуен зазначив, що у Ірландії не було іншого вибору: країна повинна була погодитися на запропоновані ЄС і МВФ умови кредитування за ставкою 5,8%, так як інші кредитори запросили б більш високу ставку.

Відповідно до угоди про фінансову допомогу, 35 мільярдів євро із загальної суми буде спрямовано на порятунок банківської системи Ірландії, а ще 50 мільярдів євро буде виділено на фінансові потреби бюджету.

Нагадаємо, раніше Євросоюз погодився виділити Ірландії фінансову допомогу в розмірі 67,5 мільярда євро. Відповідне рішення було прийнято на екстреній зустрічі міністрів фінансів країн-членів ЄС, що пройшла 28 листопада в Брюсселі.

Як відомо, влада Ірландії в 2010 році була змушена різко збільшити обсяги державних запозичень для підтримки банківського сектора країни. У результаті дефіцит бюджету Ірландії в 2010 році, за прогнозами, досягне рекордної для країн Євросоюзу позначки в 32 відсотка.

Читайте також:

Євросоюз схвалив виділення Ірландії 67,5 мільярдів євро

Ірландія підніме податки і скоротить зарплати заради кредиту ЄС

Приблизно 90 мільярдів євро отримає Ірландія в якості фінансової допомоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: