Парламент направив в Кабмін свої пропозиції по Податковому кодексу

Серед поправок значаться: закріплення з 2015 року понижених до 17% ставок ПДВ і податку на прибуток, а також введення диференційованих ставок податку з прибутків фізичних осіб і податку на нерухомість.

Комітет Верховної ради з питань податкової і митної політики направив в Кабінет міністрів поправки депутатів до проекту Податкового кодексу, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Правительству подкинули доработку".

Серед них - закріплення з 2015 року понижених до 17% ставок ПДВ і податку на прибуток, а також введення диференційованих ставок податку з прибутків фізичних осіб і податку на нерухомість. Втім, допрацьований проект Податкового кодексу уряд винесе на обговорення з громадськістю лише через три тижні.

Парламентський комітет з питань податкової і митної політики повинен був до 14 липня допрацювати майже 5,5 тис. депутатських поправок до проекту Податкового кодексу, що поступили до другого читання, і направити їх в Кабінет міністрів для "всенародного обговорення".

Проте ні 12, ні 13 липня комітет не зміг провести засідання через відсутність кворуму - дев'яти членів.

Згідно останньої версії поправок, парламентарі хочуть з 2015 року зберегти базову ставку ПДВ і податку на прибуток на рівні 17%, а не підвищувати її до 20%; розширити список операцій, які обкладатимуться по заниженій або нульовій ставці ПДВ; повернути при імпорті розрахунки векселями; збільшити термін дії накладної для формування податкового кредиту з 3 до 12 звітних періодів і повернути пеню (120% облікової ставки НБУ) за несвоєчасне відшкодування ПДВ.

У сфері оподаткування прибутків фізичних осіб пропонується ввести диференційований підхід до сплати податку із зарплати в розмірі від 5% до 30%, а платникам єдиного податку збільшать граничний рівень річного доходу. З'явилися в проекті також податок на нерухомість, який Кабмін не пропонував, і збір на соціально-економічну компенсацію ризиків населенню, що проживає на території, де є ядерні установки або добувається уранова руда. Податок на нерухомість платитимуть громадяни з квартир площею більше 300 кв. м, будинків і котеджів площею більше 500 кв. м (2% від мінімальної зарплати/кв. м), компанії - щорічно 0,5% від балансової вартості об'єктів.

Читайте також:

Тігіпко: Податковий кодекс з'явиться за три тижні

Наступного тижня уряд представить нову редакцію Податкового кодексу

Тігіпко назвав Податковий кодекс "напівфабрикатом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: