Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент підтримав пропозицію скасувати державну монополію на виробництво спирту

Законопроєкт ухвалили в першому читанні.

15 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачає скасування від 1 січня 2020 року монополії держави на виробництво етилового спирту.

За відповідний законопроєкт проголосували 293 народні депутати.

Відповідні зміни пропонується внести до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".

Зміни, зокрема, також передбачають надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії; проведення повної лібералізації експорту спирту з України.

Передбачається, що для захисту вітчизняних товаровиробників здійснювати імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть лише уповноважені Кабміном державні підприємства.

Законопроєкт напередодні зареєстрував президент України Володимир Зеленський.

За підрахунками уряду, через державну монополію у виробництві спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 млрд грн – через розвиток тіньового сектору.

Раніше державне підприємство "Укрспирт" просило Мінфін сприяти відновленню поставок спирту, які були припинені від 1 липня через запровадження нових правил. Проблемою стала вимога встановлення лічильників, які обліковують вивезений від виробників для потреб лікеро-горілчаних підприємств спирт.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції