Партія регіонів стверджує, що Янукович обдурить МВФ

У ПР кажуть, що влада, взявши зобов'язання перед МВФ про підвищення цін на газ і пенсійного віку, зовсім не обов'язково має виконувати ці вимоги.

Депутат від Партії регіонів Василь Хара стверджує, що взяте Україною перед МВФ зобов'язання про підвищення пенсійного віку для жінок виконано не буде, – проти цього президент Віктор Янукович.

"Президент особисто категорично проти цього. Він розуміє, що рано чи пізно до цього питання треба повертатися... У нинішніх умовах, за нинішнього рівня життя цього робити не можна, і я переконаний, що ми не виконаємо цей пункт угоди", - сказав Хара.

Він зазначив, що відповідного зобов'язання не можна було уникнути при підписанні меморандуму з МВФ, тому що це була категорична позиція фонду.

"Інша справа, скажімо, підписати меморандум. Він підписувався і в минулому, і в попередньому меморандумі були аналогічні вимоги, і вони не були виконані. Я думаю, що з таким же успіхом не буде виконана і ця частина зобов'язання. Але не можна було його звідти прибрати, тому що це була категорична вимога МВФ для того, щоб ці гроші пішли в дію", - сказав депутат.

Він також висловив сумнів у тому, що МВФ припинить співпрацю з Україною у разі її відмови підвищувати пенсійний вік для жінок. "Я думаю, ні. Зобов'язання взяті, й навіть дуже неприємні для президента і для Кабінету міністрів. Перший транш пішов, розпочалася співпраця, і я думаю, що тепер МВФ навряд чи відмовиться від подальшої співпраці", - сказав він.

Хара підкреслив, що кошти МВФ вкрай важливі для України і необхідні для виходу з економічної кризи.

Нагадаємо, однопартієць Хари, регіонал Вадим Колесніченко раніше заявляв, що підписання меморандуму з МВФ, який передбачає підвищення цін на газ, не означає його миттєве виконання, а передбачає складну переговорну роботу з відстрочення цих вимог.

Нагадаємо, Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом підвищити роздрібні ціни на природний газ для населення й підприємств комунальної теплоенергетики ще на 50% з 1 квітня 2011 року, а також поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.

Підписання відповідного меморандуму було обов'язковою вимогою для виділення Україні кредиту в розмірі 14,9 млрд доларів на 2,5 роки.

Читайте також:

ПР піддає сумніву виконання умов МВФ

МВФ перевірить у листопаді, як Україна витрачає гроші

Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: