Паскуаль не вірить в трубу

Екс-посол США в Україні Карлос Паскуаль сумнівається, що нафтопровід ”Одесса-Броди-Плоцьк” коли-небудь буде збудований.

Віце-президент і директор Програми досліджень зовнішньої політики американського інституту Брукінгза, екс-посол США в Україні Карлос Паскуаль сумнівається, що нафтопровід ”Одесса-Броди-Плоцьк” буде збудований.

Про це він заявив в інтерв`ю газеті ”День”.

”Я не думаю, що нафтопровід ”Одеса-Броди-Плоцьк” буде коли-небудь збудований. Трубопровід ”Одеса-Броди” має бути об`єднаний разом з існуючими трубопроводами в маршрути, які можуть проходити через Словаччину до Німеччини. Тут є реальний потенціал для великого економічного прибутку. І це може бути зроблено без додаткового будівництва. На жаль, це питання не було розглянуте з агресивністю, котра мала б бути використана”, - зазначив він.

При цьому Паскуаль додав, що і досі потенційні європейські та американські інвестори в газову і нафтову сферу не відчувають себе бажаними в Україні.
”Вони розуміють, що мають можливість вкладати тут кошти, які потрібні Україні. Але вони не можуть цього зробити, не відчуваючи юридичних гарантій, що їх інвестиції будуть захищені”, - зазначив політик.

Також він скептично поставився до запевнень з боку Азербайджану в тому, що незабаром у цій країні буде достатньо нафти для заповнення нафтопроводу ”Одеса-Броди-Плоцьк”.

”Його можна добудовувати, якщо існує достатній ринок для нафти, яка може поставлятися цим нафтопроводом. Це потрібно, щоб виправдати інвестиції. А зараз для проекту ”Одеса-Броди-Плоцьк” немає такого ринку”, - переконаний американський дипломат.

Одеса - Броди
Архів
На думку Паскуаля, Україні, насамперед, слід добитися того, щоб працювали існуючі трубопроводи, і лише тоді, коли розшириться ринок, розглядати можливості, зокрема, такі, як розширення нафтопроводу ”Одеса-Броди-Плоцьк”.

Як повідомляв УНІАН, 19 липня після закінчення саміту ГУАМ у Баку президент Азербайджану Ільхам Алієв запевнив, що ресурсів в Азербайджані достатньо, зокрема для реалізації проекту ”Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ”. Кажучи про перспективи реалізації проекту, Алієв сказав, що це питання серйозно обговорювалося сторонами на саміті. За його словами, було прийняте політичне рішення про підтримку проекту, створення робочої групи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: