ПАТ "Банк Форум" Commerzbank Group на ринку іпотечних кредитів

Вадим Березовик, член правління за ризиками ПАТ "Банк Форум" Commerzbank Group: ми зацікавлені у пожвавленні іпотеки і маємо намір стимулювати її відродження, пропонуючи вигідні кредитні продукти.

Вадим Березовик
Вадим Березовик
 Вадим Березовик, член правління за ризиками ПАТ "Банк Форум" Commerzbank Group: ми зацікавлені у пожвавленні іпотеки і маємо намір стимулювати її відродження, пропонуючи вигідні кредитні продукти

Вадим Михайлович, як ви оцінюєте поточну ситуацію на ринку іпотечних кредитів?

З початком кризи український ринок нерухомості, а з ним і ринок іпотеки значно скоротився. Доходи населення впали, люди перестали купувати квартири, через низький попит вартість об'єктів нерухомості значно впала, багато проектів будівництва житлової нерухомості були заморожені. Що стосується кредитів на нерухомість, то через збільшення вартості ресурсу вони значно зросли в ціні: якщо до кризи середньоринкова ставка по іпотечному продукту становила 12-16%, то на початок 2010 року вона піднялася до 25-28%. Це практично зупинило ринок іпотеки. Ті рідкісні угоди, які укладаються на ринку нерухомості, найчастіше відбуваються без участі банків, адже клієнтів, готових платити таку високу ставку, практично немає. Погіршується ситуація тим, що іпотека є довгостроковим видом кредитування, через що ще більше страждає від високих ставок.

Які шляхи виходу з ситуації, що склалася?

На початку нинішнього року виникли передумови для поступового пожвавлення ринку нерухомості, а за ним - іпотеки. Крига скресла: ставки почали знижуватися, хоч і дуже повільно. Сьогодні середня ставка за кредитом на вторинну нерухомість у гривні ринку становить 24-26%, в Банку Форум - 23%. На думку експертів, восени відбудеться деяке сезонне пожвавлення ринку нерухомості. Банки, зацікавлені в швидкому відродженні кредитування, у свою чергу, будуть докладати все більше зусиль для поліпшення умов іпотеки. Крім того, ставки за кредитами залежать від ставок по депозитах, а останні, як відомо, знижуються кожного місяця.

А яка ситуація з кредитуванням "первинного ринку"?

Банк Форум зацікавлений у пожвавленні іпотеки і має намір стимулювати її відродження, пропонуючи дуже конкурентоспроможні кредитні продукти. Так, в якості пробного проекту ми запропонували кредит на 15 років під 17,95% річних у гривні при першому внеску від 35% вартості об'єкта. Дану пропозицію сьогодні сміливо можна назвати найвигіднішою на ринку - як на підставі наших досліджень, так і за результатами рейтингів іпотечних програм від ряду періодичних видань (журнал Weekly.ua, портал Prostobank) - тим більше що пропозицій по кредитуванню первинної нерухомості на ринку зараз одиниці. Можна сказати, що запропонувавши ринку цю програму, ми впритул наблизилися до докризового рівня ставок.

За цим проектом ми співпрацюємо з перевіреним, надійним забудовником, який давно є нашим партнером. Ми почали розробку продукту тільки після того, як ознайомилися з відповідними документами про об'єкт будівництва. Такий підхід вигідний нашим позичальникам: вони знають, що ми провели додаткову перевірку забудовника перед укладенням договору з ним, і продовжуємо контролювати його фінансовий стан протягом будівництва. За планом будинок здається в експлуатацію в 4-му кварталі 2010 року. На підставі наших перевірок можна з високим ступенем ймовірності стверджувати, що так воно і буде.

Крім того, для цього пілотного іпотечного проекту ми підбирали високоліквідний, повноцінний об'єкт нерухомості в престижному районі. Наш об'єкт - це сучасний, 26-поверховий комплекс на Русанівці (кут вулиць О. Туманяна та Флоренції), безпосередньо на набережній і в 10-15 хвилинах ходи від м. "Лівобережна" - тобто в тихому місці і в той же час у районі з розвиненою інфраструктурою.

Хто може отримати такий кредит в Банку Форум? Які необхідні характеристики потенційного позичальника?

Вони дуже прості: ми просимо потенційних позичальників показати підтверджений дохід, що має стабільний характер. Важливо також, щоб кредитна історія (якщо вона є) була позитивною і свідчила про дисциплінованість позичальника та його готовність своєчасно проводити необхідні виплати за кредитом.

Умови кредитування:

Термін кредитування: 15 років

Валюта : гривня

Процентна ставка по кредиту: від 17,95% річних

Перший внесок: від 35% вартості об'єкта

Комісія за видачу кредиту: При першому внеску від 35% до 50% від вартості об'єкта - 5% від суми кредиту. При першому внеску більше 50% від вартості об'єкта - 3% від суми кредиту

Схема погашення: Класична та ануїтет

http://www.forum.ua/personal/lending/realty/

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: