Пенсіонери отримають додаткові виплати через кризу: уряд визначив розмір і критерії

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пенсіонери отримають додаткові виплати через кризу: уряд визначив розмір і критерії

Фото: УНІАН

Виплати видадуть тільки після змін у бюджет 2020 року.

Кабінет міністрів України підтримав соціальні ініціативи президента України Володимира Зеленського, які спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв’язку з глобальною кризою, спричиненою поширенням коронавірусної хвороби. Таке рішення ухвалили під час засідання уряду 1 квітня.

Це три ключові пункти, які вимагають швидкого реагування:

-️ Встановлення від 1 квітня щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам, що старші 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9205 грн.

-️ Визначення порядку виплати разової допомоги у сумі 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб. Загалом таку разову допомогу отримають понад 10,6 мільйона осіб.

-️ Проведення індексації пенсій від травня на 11%. Середній розмір підвищення становитиме 260 грн.

Варто зазначити, що ці ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, які тільки розробляють.

"Пенсіонери та малозахищені особи перш за всіх потребують допомоги. Тому очікуємо наступного тижня підтримки бюджету Верховною Радою, щоб розпочати виплату разової допомоги вже у квітні", - сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ми це можемо зробити одразу, коли будуть внесені зміни до державного бюджету на 2020 рік та затверджені необхідні фінансові документи. Якщо це все відбудеться, то вже від 14 квітня 2020 року люди отримають по одній тисячі гривень", - зазначила міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час засідання уряду.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що пенсіонерам, які отримують виплату меншу аніж п'ять тисяч гривень, уряд повинен здійснити доплату. Розмір одноразової екстренної допомоги встановлено на рівні - одна тисяча гривень.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація