Пенсії знову будуть різнитися

Уряд має намір з 2008 року відновити механізм диференційованого нарахування пенсій.

Міністр праці та соціальної політики України Михайло Папієв заявляє, що уряд має намір відновити з 2008 року механізм диференційованоного нарахування пенсій. Про це Папієв повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

“Ми пропонуємо з 2 січня 2008 року зробити перерахунок пенсій за формулою, яка відновить диференціацію в пенсіях, щоб громадяни України зі значним трудовим стажем отримували пенсію значно вищу ніж ті громадяни, які не мають такого стажу. Для цього ми плануємо для жінок і чоловіків зберегти пенсійний вік – 55 і 60 років відповідно. У нас немає жодного документу, яким би передбачалось підвищення пенсійного віку”, - сказав Михайло Папієв.

За його словами, при нарахуванні пенсій базовим показником стане 25 років трудового стажу. “Один рік страхового стажу – 25 років - буде зараховуватись як 1 відсоток, а всі наступні роки понад 20-25 років будуть зараховуватись у розмірі 2 відсотків, тобто один рік понаднормового трудового стажу буде йти як 2%, а не 1,35%, як зараз. І розрахунки показують, що таким чином, перерахунки пенсій для громадян, які мають 40-45 років трудового стажу, приведуть до підвищення їх пенсії в 2-2,5 разу порівняно з тими, хто не має такого трудового стажу”, - пояснив Михайло Папієв.

Міністр також повідомив, що уряд планує відповідно до 42 статті Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” продовжити осучаснення пенсій. “Щоб ті пенсії, які були нараховані в 2004-2005 роках для громадян за тих самих умов, дорівнювали пенсіям громадян, які виходять на пенсію у 2007 році”. – пояснив Папієв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: