Пенсійна реформа дасть можливість збільшити розмір пенсії - експерт

Експерт зазначає, що з введенням накопичувальної системи пенсійні виплати безпосередньо залежатимуть від розмірів зарплат.

Завдяки введенню накопичувальної системи пенсійного забезпечення українці зможуть самі регулювати розмір своєї пенсії. Таку думку висловив віце-президент інвестиційної компанії "Кінто" Віталій Мельничук, коментуючи поданий урядом до парламенту законопроект про реформування пенсійної системи.

На його думку, важливим позитивом законопроекту є можливість обирати фонд для накопичення коштів. "Тільки у разі, якщо людина сама захоче залишитися в державному фонді або якщо вона не виявить свого бажання перейти в приватну компанію, її гроші зберігатимуться в держфонді", - зазначає експерт.

На його думку, таке право вибору дозволяє прогнозувати розміри виплат у майбутньому. "Ринок вже склався, є впевнена десятка лідерів. І в деяких компаніях навіть незважаючи на кризу середньорічна прибутковість складає 17%", - зазначає Мельничук.

Він також підкреслив, що з введенням накопичувальної системи пенсійні виплати безпосередньо залежатимуть від розмірів зарплат. "У перший рік запуску накопичувальної системи 2% зарплати перераховуватиметься до накопичувального фонду. Потім, збільшуючись з кожним роком, ця сума дійде до 7%", - говорить пан Мельничук.

Окрім обов'язкової накопичувальної системи, буде також і третій, добровільний рівень. "Сукупно кінцевий розмір пенсії залежатиме від росту прибутку недержавних пенсійних фондів. А цей прибуток буде тим більше, чим більше ресурсів вони зможуть зібрати і вкласти в економіку. Таким чином, відкладаючи гроші на другому і третьому рівнях, громадяни самі впливають на свій добробут", - додає експерт.

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Документом, зокрема, встановлене поступове - до 2020 року - підвищення віку для виходу на пенсію жінок з 55 до 60 років, а з 2013 року впроваджується підвищення пенсійного віку для держслужбовців-чоловіків з 60 до 62 років, встановлюються обмеження термінів перебування на держслужбі.

Крім того, законопроектом пропонується підвищити нормативний стаж роботи, необхідний для отримання мінімальної пенсії, з 20 років для жінок і 25 для чоловіків до 30 і 35 років відповідно. Максимальний розмір пенсійних виплат для всіх категорій громадян пропонується обмежити 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних.

Читайте також:

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Уряд пропонує Раді збільшити пенсійний вік для жінок до 60 років

Янукович: пенсійна реформа буде "найважчою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: