Пенсійна реформа дозволить вивести зарплати з тіні - експерт

На думку експерта, на детінізацію заробітних плат вплине як збільшення нормативного стажу для отримання трудової пенсії, так і поступове підвищення пенсійного віку для жінок.

Пенсійна реформа, яку ініціює уряд, дозволить розпочати процес виведення зарплат з тіні, стимулюючи самих громадян офіційно працевлаштовуватися і відраховувати внески до Пенсійного фонду.

Таку думку висловив голова Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу Дмитро Леонов, коментуючи поданий до парламенту законопроект "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

На думку експерта, на детінізацію заробітних плат вплине як збільшення нормативного стажу для отримання трудової пенсії, так і поступове підвищення пенсійного віку для жінок.

Леонов зазначив, що розрахунок пенсій за стаж до 2000 року фактично ведеться "опосередковано": точних даних про те, хто і скільки внесків зробив донині в солідарну систему, немає. Після впровадження в 2000 році бази даних реально сплачених персоніфікованих внесків питома вага цієї інформації при розрахунку пенсії збільшується. "Це означає, що пенсія людини все більше залежить від внесків відрахованих "особисто" за нього, а не, наприклад, від середніх зарплат по галузі.

Це підштовхуватиме до офіційного працевлаштування, щоб за людину сплачувалися хоч би мінімальні внески. Тобто він сам буде зацікавлений у тривалому трудовому стажі", - зазначив Леонов. За його словами, про повну детінізацію заробітних плат можна буде говорити через 10-15 років, коли розрахунок пенсії повністю робитиметься на основі документально зафіксованих персоніфікованих внесків.

Оскільки обсяг внесків збільшуватиметься, це дасть можливість поступово зменшувати дефіцит Пенсійного фонду і знижувати витрати державного бюджету на його покриття.

На детінізацію економіки вплине і збільшення пенсійного віку. За словами Леонова, великий розмір нинішніх внесків у пенсійну систему є істотним чинником мінімізації зарплати.

"Люди вважають за краще отримати сьогодні гроші на споживання у вигляді зарплати, хай і неофіційною, замість того, щоб через 20-25 років отримати гідну пенсію. Але розмір відрахувань можна зменшити, якщо буде більше платників. Тобто, наприклад, якщо не один робітник годуватиме одного пенсіонера, до чого ми невідворотно наближаємося, а більше. Цього можна досягти, поступово підвищуючи вік виходу на пенсію, який у нас аномально низький порівняно з іншими країнами. Зменшення соціальних внесків спричинить зниження навантаження на бізнес, вихід його з тіні, збільшення легального фонду оплати праці і індивідуальних зарплат і, врешті-решт, загальної суми платежів до Пенсійного фонду і податкових надходжень до бюджету", - зазначив експерт.

Втім, на думку Леонова, пішовши на поступове, а не різке підвищення пенсійного віку для жінок, Кабмін не отримає значного фінансового ефекту одразу. "Перевагу надали меншим соціальним потрясінням, а не матеріальним вигодам, які могло б принести моментальне підняття пенсійного віку для жінок", - сказав голова ради УАІБ.

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Згідно із законопроектом, збільшується нормативний трудовий стаж для чоловіків з 25 до 35 років і з 20 до 30 років - для жінок. Для жінок також передбачається поступове підвищення пенсійного віку з 55 до 60 років до 2021 року. Також встановлюється максимальний розмір пенсійних виплат для усіх категорій громадян на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних.

На даний момент йде громадське обговорення документу.

Читайте також:

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Через рік кожен накопичуватиме собі пенсію сам

Пенсійний фонд: жінки, які не хочуть народжувати, повинні більше працювати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: