Пенсійна реформа - найбільш важливе завдання сьогодні - експерт

За переконанням експертів, українському уряду слід скористатися міжнародним досвідом реформування пенсійної системи.

В Україні негайно треба проводити пенсійну реформу, вважає директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

"Ми повинні проводити сьогодні пенсійну реформу негайно, у нас немає більш невідкладного завдання, ніж продовжити наводити лад у пенсійній системі", - заявила науковець під час парламентських слухань "Стан проведення пенсійної реформи і шляху її вдосконалення". За її словами, останніми роками в реформуванні пенсійної системи не було ніяких істотних кроків, а це значно погіршило ситуацію з виплатами пенсіонерам.

"Ми повинні говорити про те, що пенсія має бути заробленою. Пенсії повинні призначатися за однаковими правилами, зрозумілими для всіх. Не може бути в солідарній системі такого рівня диференціації, який є сьогодні", - підкреслила експерт.

Водночас, за її переконанням, слід скористатися міжнародним досвідом реформування пенсійної системи. "Не треба кожного разу винаходити український велосипед, ми 20 років тільки цим з вами і займаємося. Коли весь світ йде сюди - чому ми повинні йти праворуч, або ліворуч, або назад. Давайте йти туди, куди йдуть усі... Я думаю, що гірше нам від цього не стане", - сказала Лібанова.

Крім того, вона підкреслила, що більшість з тих заходів, які пропонує здійснити уряд, потрібні для розвитку країни в цілому. "Якщо у нас буде половина економіки в тіні, то тут питання вже не про пенсійну реформу, це питання про існування держави, про існування українців", - упевнена експерт.

Читайте також:

Міжнародний експерт: українська пенсійна реформа - одна з найкращих в Європі

Пенсійна реформа впорядкує виплату спеціальних пенсій - експерти

Пенсійна реформа дозволить вивести зарплати з тіні - експерт

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: