Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

При виході на пенсію вчителі, медики та працівники культури отримуватимуть одноразову виплату, що становитиме їх десятикратну пенсію.

Пенсійною реформою передбачено одноразові виплати для вчителів, медиків і працівників культури при їхньому виході на пенсію. Про це в своєму виступі в Тернополі, коли представляв нового голову облдержадміністрації, сказав віце-прем'єр міністр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

За його словами, розмір цієї вихідної допомоги становитиме десятикратну пенсію. "Якщо вчитель сьогодні має середню пенсію 1,2 тисячі гривень, то при виході на пенсію він отримає 12 тисяч гривень", — повідомив Тігіпко.

Крім того, за його даними, кожна жінка, яка відстрочить свій вихід на пенсію, отримуватиме 2,5% доплати до своєї пенсії за кожний рік.

"Максимальна надбавка для тих, хто вийде на 10 років пізніше від передбачуваного, становитиме 25%", — повідомив Сергій Тігіпко.

Максимальна пенсія, за його словами, буде унормована й становитиме 12 мінімальних пенсій.

"На сьогодні це 8,8 тисяч гривень. Більше не буде. Тоді як зараз є пенсії 40-50 тисяч гривень", — зазначив віце-прем'єр міністр.

У держслужбовців заплановано коефіцієнт співвідношення пенсії до зарплати зменшити з 90% до 80%.

"Без підвищення пенсійного віку не обійдемося. Для жінок підніматимуть пенсійний вік впродовж 10 років по півроку кожен рік, тобто з 55 до 60-ти за 10 років. З 2013 року пропонується підняти пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців на 2 роки до 62 років", — нагадав Тігіпко.

За його словами, буде збільшено загальний стаж для отримання повної пенсії з 20-25 років до 30-35. Військові протягом 5 років будуть збільшувати на 1 рік свою вислугу з 20 років до 25 років, що буде необхідним для отримання пенсії.

Віце-прем'єр пояснив, що все це — поки пропозиції.

"Ми ще будемо радитися й слухати всіх. Думаю, до початку лютого будуть дискусії, в перших числах лютого — перше голосування, й у середині лютого будуть прийняті перші рішення по пенсійній системі. І якщо ми приймемо ці рішення, то за три роки у нас буде бездефіцитний бюджет", — запевнив Тігіпко.

За його даними, в 2009 році дефіцит Пенсійного фонду становив 19 мільярдів гривень — 1,9% ВВП.

"Цього року планувалося 29 млрд гривень, тепер буде 26,5 млрд завдяки певним крокам. 2,5% ВВП ми знову віддамо на Пенсійний фонд", — сказав Сергій Тігіпко.

Він зазначив, що ті, які працюють, уже не справляються з кількістю пенсіонерів.

"У нас на 88 працюючих 100 пенсіонерів. А найближчими рокам буде один до одного", — мотивував необхідність проведення пенсійної реформи Тігіпко.

Читайте також:

Пенсійну "дірку" залатають 18 мільярдами

Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

З Нового року чиновникам уріжуть зарплати й пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: