Пенсійна реформа встановить соціальну справедливість - експерт

На думку експертів, в перші роки ефект від пенсійної реформи буде незначним, але з кожним роком він зростатиме.

Пенсійна реформа допоможе встановити соціальну справедливість, вважає керівник проектів компанії з управління активами "Кінто" Олена Васильченко.

"Добре з точки зору соціальної справедливості, що зроблена спроба обмежити розмір максимальної пенсії 12-ма прожитковими мінімумами для непрацездатних. Виходячи із закладених в Держбюджеті показників, ця сума складе на початку 2011 року 9 тис. грн, а до кінця - підвищиться до 9,6 тисяч", - сказано в аналітичному матеріалі експерта відносно законопроекту про реформування пенсійного законодавства, поданого урядом до парламенту.

За її словами, ця пенсійна "стеля" торкнеться так званих спецпенсіонерів, а це майже мільйон людей, пенсії яким призначені за окремими законами. Васильченко нагадала, що за даними Пенсійного фонду, в середині 2010 року пенсію понад 10 тис. грн отримували близько 3,2 тис. українців - головним чином, це народні депутати, урядовці, прокурори, судді.

Васильченко вважає, що в перші роки ефект від цього заходу буде незначним, оскільки обмеження не торкнеться пенсіонерів, яким пенсія була призначена до набуття чинності закону, але з кожним роком він зростатиме. Як, втім, не відразу буде відчутний результат підвищення пенсійного віку для жінок. "Думаю, цей захід неминучий, хоча фінансовий ефект від його прийняття бюджет ПФУ відчуватиме поступово", - зазначив експерт.

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Документом, зокрема, встановлене поступове - до 2020 року - підвищення віку для виходу на пенсію жінок з 55 до 60 років, максимальний розмір пенсійних виплат для усіх категорій громадян пропонується обмежити 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних.

Читайте також:

Пенсійна реформа впорядкує виплату спеціальних пенсій - експерти

Пенсійна реформа дозволить вивести зарплати з тіні - експерт

Пенсійний фонд: жінки, які не хочуть народжувати, повинні більше працювати

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: