Українцям готуються збільшити пеню за комуналку

За несвоєчасну сплату тарифів українці можуть сплачувати пеню у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен прострочений день.

Уряд вирішив врегулювати нарахування та стягнення пені з заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги. У Мінрегіонбуді вважають, що пеня в розмірі 0,1% повинна стягуватися вже з першого дня прострочення. За найближчий місяць парламентарії повинні узгодити категорії громадян, яких повністю звільнять від сплати пені, пише "Комерсант-Україна".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ оприлюднило проект закону, що визначає порядок нарахування пені за несвоєчасну оплату споживачами житлово-комунальних послуг. Документ розроблений для виконання закону, яким з 1 січня скасовано мораторій на нарахування штрафів за заборгованість побутових споживачів з оплати газу, електричної, теплової енергії, води та водовідведення, а також за несвоєчасне внесення квартплати. Проте досі не існує документа, що регламентує розмір пені та умови її нарахування.

Відповідно до законопроекту, у випадку несвоєчасної оплати комунальних послуг споживача зобов'яжуть виплачувати пеню, яка буде нараховуватися за кожен прострочений день оплати, в розмірі 0,1% від суми боргу. Її обсяг не зможе перевищувати 100% суми боргу. Аналогічна ставка пені була запропонована новою редакцією Житлового кодексу, але його розгляд відкладено. Нагадаємо, до 1996 року пеня нараховувалася в розмірі 0,01% за кожен день прострочення. Відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги", розраховуватися за послуги ЖКГ споживачі зобов'язані до 20-го числа кожного місяця.

Одночасно в Мінрегіонбуді пропонують змінити процедуру тарифоутворення послуг ЖКГ. Для цього місцева влада і Нацкомісія з регулювання ринку комунальних послуг будуть інформувати споживачів про зміну тарифів на послуги за 10 днів до набуття ними чинності. Скорочення терміну громадського обговорення на 20 днів пов'язано "з динамічним зростанням цін на енергоносії". "За місяць обговорення запропонований тариф вже перестає бути економічно обґрунтованим", - відзначається в пояснювальній записці.

Представники фракції "БЮТ-Батьківщина" не підтримують введення пені на борги з оплати послуг ЖКГ. Пропонується звільнити від штрафних санкцій дві категорії громадян. У разі прийняття закону пеню не будуть платити споживачі, перед якими існує заборгованість з виплати пенсій, стипендій та заробітної плати (на 1 січня борг склав 1,22 мільярда гривень).

Санкцій також зможуть уникнути громадяни, дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму (з 1 січня - 894 гривні, до кінця року збільшиться до 953 гривень).

За словами голови комітету Ради з питань економічної політики Олексія Плотнікова, парламент схвалить розмір і умови нарахування пені. "Приймати цей документ в екстреному порядку не будуть. Його в першій декаді березня буде розглядати комітет, а в кінці місяця - парламент".

Читайте також:

Кияни все ж таки сплачиватимуть пеню за невчасну оплату ЖКП

Уряд поетапно підвищуватиме тарифи впродовж 2011 року

З 1 березня квартплата в Києві зросте майже на чверть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: