Перед Новим роком ГПУ перерахувала таємничим підрядникам мільйони на канцтовари та каналізацію

Лише на канцелярію Генпрокуратура перерахувала 3 млн грн.

30-го грудня 2015 року Генеральна прокуратура України відправила платежі на загальну суму в декілька мільйонів гривень таємничим підрядникам.

Згідно з інформацією на офіційному порталі публічних фінансів "Є-Дата", цього дня ГПУ перерахувала майже два мільйони гривень трьом фірмам за обслуговування електромереж, систем опалення та каналізації. Про це йдеться у розслідуванні Слідства.Інфо.

Ці товариства з обмеженою відповідальністю називаються "Арматехбуд", "Будконсалт плюс" та "Укрінжиніринг він". Але про них немає жодної інформації в Інтернеті, а телефони, вказані при реєстрації, не відповідають.

При цьому ГПУ перераховувала компаніям декілька платежів по 199 тисяч з копійками.

"Точність в цифрах пояснюється просто: якби сума платежу починалася з двохсот тисяч гривень, Генпрокуратура мала б оголосити тендер", - йдеться у розслідуванні.

Журналісти попросили ГПУ пояснити, на що саме підуть ці гроші і як обрали фірм-переможців. Але в інтерв'ю там відмовили і порадили написати запит.

Не менш таємничими підрядниками виявилися фізичні особи-підприємці, в яких ГПУ напередодні Нового року закупила канцелярські товари. З шести ФОПів телефон працював тільки в одного. Але комерсантка Катерина Пілкіна не дуже охоче розповідає про свій бізнес.

Цікаво, що у жовтні на закупівлю канцтоварів ГПУ витратила 133 тисячі гривень, у листопаді – 218 тис. А в грудні – вже три мільйони і дві тисячі гривень.

При цьому у підприємців, в яких Генпрокуратура купила канцтовари не лише не працюють телефони, а ще й немає дозволів на відповідні види економічної діяльності. Згідно з реєстром, вони мають право займатися чим завгодно – ремонтом, прибиранням – тільки не торгівлею канцтоварами.

"Досвідчені аудитори стверджують, що купівля канцтоварів – один з найнадійніших способів крадіжки грошей. Піди перевір потім, скільки тих канцтоварів було насправді використано", - йдеться у розслідуванні.

Головний бухгалтер Генпрокуратури і за сумісництвом начальник управління планово-фінансової діяльності, звітності, контролю та аудиту Людмила Єрхова проблем в таких сумнівних закупівлях не бачить.

"Я готую платіжку на основі документів, які дає матеріально-технічне управління. Тому я абсолютно не маю жодного відношення до постачальників", - сказала вона.

Підлеглі Єрхової, у свою чергу, розповіли, що відбір постачальників канцтоварів проводився шляхом телефонного опитування та запиту цінових пропозицій.

Нагадаємо, у грудні президент України Петро Порошенко заявив, що в Україні створять Департамент з боротьби з корупцією всередині Генпрокуратури. За його словами, очолить новостворений департамент заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: