Перед виборами Тимошенко може отримати 2 млрд доларів від Путіна

За даними російських журналістів, Москва готова надати Києву 2 мільярди долари – за умови, що ці гроші підуть не на виборчу кампанію, а на сплату боргів.

На жовтневій зустрічі між прем'єр-міністрами України і Росії Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним у Харкові обговорюватиметься можливість видачі кредиту Києву.

Як пишуть російські ЗМІ з посиланням на анонімні джерела як у Москві, так і в Києві, мова може йти про суму в 1,5-2 мільярди доларів.

Офіційно інформація про можливу видачу кредиту поки що не підтверджена. За словами заступника міністра фінансів Росії Дмитра Панкіна, рішення про виділення коштів Україні ще не ухвалене.

Нагадаємо, ще в лютому Україна попросила у Росії кредит у 5 мільярдів доларів, який планувала витратити на оплату російського же газу. Московська влада спочатку відмовила, але потім заявила, що "переговори триватимуть". Водночас Київ отримав кредит від Європи, тож гостра необхідність в російських грошах відпала.

За даними газети "Ведомости", новий кредит, якщо він буде виданий, може піти не тільки на газ, але і на інші потреби: оскільки Україні належить віддавати зовнішні борги і вкладати гроші в будівництво стадіонів для Євро-2012.

Журналісти пишуть, що Росія не хотіла б давати кредит "Нафтогазу" навіть під державні гарантії - в Москві наполягають, щоб позичальником був уряд України. За даними газети, бажання кредитувати український уряд вже висловили декілька російських банків, зокрема й приватні. При цьому кредит Україні може бути виданий в консорціумі із західними фінансовими організаціями.

Читайте також:

Тимошенко: між Україною й Росією не існує газових суперечок

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" не погоджуватися на зміни контракту з Україною

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

Кредит Європи не допоможе Україні погасити газові борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: