Переговори з МВФ утримають гривню від значних коливань

Без затримки з траншем МВФ оздоровчі процеси на валютному ринку були б більш надійними, вважають у Нацбанку.

Прогрес у переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо другого траншу кредиту утримає курс гривні від надмірних коливань найближчим часом.

Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

"До кінця березня у Нацбанку є можливість витрачати на інтервенції досить багато. Думаю, у нас і на другий квартал ще залишиться певний перехідний запас. Я не бачу причин для прогнозів надмірних коливань у зв'язку із затримкою другого траншу МВФ. Міжбанк у хорошому стані, хоча без затримки з траншем оздоровчі процеси на валютному ринку були б більш надійними ", - сказав він.

Згідно з даними Валерія Литвицького, за підсумками торгів на міжбанківському ринку 13 березня середньозважений курс по всіх операціях з доларом зміцнився до 7,94 гривень за долар із 7,99 гривень за долар у попередній день.

Сукупний обсяг торгів доларами на міжбанку в п'ятницю склав 283 млн. доларів, в тому числі НБУ продав 68 млн. доларів і купив 7 млн. доларів. При цьому в цілому з початку року НБУ витратив на підтримку гривні 3,935 млрд. доларів.

За словами радника голови НБУ, надходження коштів від МВФ має переважно психологічне значення для інвесторів.

На його думку, досить висока ймовірність позитивного результату першого перегляду кредитної програми з МВФ. "Є хороший прогрес у переговорах щодо повернення місії: факт прогресу в переговорах з МВФ вже підтримує ринок у стабільному стані і підтримає в майбутньому - до одержання другого траншу", - підкреслив він.

За словами Литвицького, підтримку гривні також надають позитивні зміни в стані поточного рахунку платіжного балансу, уповільнення інфляції, відсутність платіжних проблем у розрахунках за природний газ з Росією, поліпшення ситуації в будівництві і зниження активності політичних дискусій щодо Нацбанку.

Крім того, сказав він, підтримку гривні надасть пом'якшення спаду в промисловості, яке очікується за підсумками лютого.

Нагадаємо, українські експерти вважають транш МВФ одним з головних чинників, який може істотно зміцнити курс гривні. Серед інших позитивних факторів називають дефіцит готівкової гривні і валютні аукціони Нацбанку.

Читайте також:

Нацбанк звітує про приборкання валютного ринку

Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Ющенко: Україна нічого не втратить, якщо МВФ не дасть грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: