Переговорів з Росією про спільне управління ГТС не ведуть

"Нафтогаз" заперечив наявність переговорів із "Газпромом" про спільне управління українською ГТС.

Газопровід
НАК "Нафтогаз України" відхрещується від переговорів про передачу управління газотранспортної системи України "Газпромові".
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" заперечує ведення переговорів з російським газовим монополістом компанією "Газпром" про передачу в управління Росії газотранспортної системи України. Про це в ефірі телекомпанії "5 канал" повідомив прес-секретар "Нафтогазу України" Олексій Федоров.

"Ніяких переговорів, ніяких конкретних домовленостей з цього питання сьогодні не ведеться. Існує ідея серед фахівців "Нафтогазу України" і "Газпрому" щодо взаємного обміну активами для забезпечення інтересів обох країн", - сказав він. Федоров додав: ці інтереси полягають у тому, що "Нафтогаз України" одержує доступ до газових родовищ у Росії в обмін на участь російської сторони в управлінні газотранспортною системою.

"Нафтогаз України" буде добувати близько 50-55 млрд. куб. м газу, і разом з 20 млрд. кубометрів газу власного видобутку це становить повністю весь газовий баланс України. Тобто Україна стає цілковито енергонезалежною державою. Зі свого боку, ми даємо можливість Російській Федерації разом з нами управляти транзитом російського газу в країни Європи", - повідомив Федоров. Він наголосив, що цю ідею тільки розробляють.

"Ніяких розрахунків, ніяких висновків ще не зроблено, більш того, відповідно до законодавства, "Нафтогаз України" не має права вирішувати ці питання. Наша компетенція - підготувати відповідне рішення й надати його уряду, Верховній раді, президентові, які повинні обговорити й спільно вирішити це питання", - додав він.

Як повідомляв iPlus, 21 серпня голова правління "Нафтогазу України" Євген Бакулін заявив, що компанія обговорює з російською стороною варіанти її участі в транзиті природного газу через територію України й продовжує вести переговори щодо видобутку газу на території Росії, для чого раніше було обрано 2 родовища. Після цього президент Віктор Ющенко повідомив, що не давав мандат на переговори з Росією про її участь в управлінні ГТС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: