Перевірити законність вирубки новорічної ялинки можна онлайн

Замість пластикових бирок на дерева чіплятимуть спеціальні самоклейні етикетки.

Цього року на новорічні живі ялинки та сосни замість звичних пластикових бирок будуть чіпляти самоклейні етикетки, де будуть вказані індивідуальний номер та штрих-код. Увівши номер на сайті Держагентства лісових ресурсів України, можна буде перевірити, чи законно зрубане дерево.

У відомстві пояснили, що завдяки самоклейним етикеткам вартість маркування здешевили втричі – від 1,75 грн за пластикову бирку до 0,63 грн.

"Самоклейні етикетки виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їхнє повторне використання, так як вони повністю руйнуються під час спроби їхнього розклеювання. На думку експертів, саме завдяки використанню самоклейних етикеток, які за ціною значно доступніші ніж бирки, тіньовий ринок новорічних ялинок зменшився майже в два рази", – зазначили в Держлісагентстві.

Крім того, влаштовуватимуть рейди, аби виявити порушників, які незаконно вирубують та продають новорічні дерева.

"Рейдові бригади держлісохорони будуть спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ виявляти правопорушників. Кожен громадянин перед новорічними святами зможе особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах облуправлінь лісомисливського господарства та лісгоспів. Громадяни зможуть купувати ялинки в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Наприклад, у Житомирській області середня ціна за погонний метр складатиме в середньому 30 гривень", – зазначила т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

Держлісагентство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: