Переїзд заради кар'єри: лише третина кандидатів готова змінити місце проживання

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Переїзд заради кар'єри: лише третина кандидатів готова змінити місце проживання

УНІАН

Спеціалісти з досвідом роботи більш схильні до того, аби переїхати.

Українці, порівняно з середньостатистичним американцем, який протягом свого життя змінює місце проживання близько 12 разів, менш мобільні. Лише третина (34%) згодна змінити місце проживання (місто, область, країну) за умови покращення фінансової компенсації та кар’єрних перспектив.

Про це свідчить опитування кандидатів, які зареєстровані на кадровому порталі grc.ua.

Найбільш мобільними є кандидати, які претендують на посади топменеджерів:11,4% пошукачів такої роботи готові переїхати зі свого міста або регіону. Відкриті до змін у житті 10,7% менеджерів з продажів. Трохи відстають спеціалісти з IT/телеком (10,5%). Утім, вони більш відкриті до переїзду за кордон: майже кожен шостий кандидат з цієї категорії хоча б раз замислювався про зміну країни проживання.

На четвертому місці серед охочих змінити свій регіон або місто – пошукачі роботи у категорії "виробництво та сільське господарство" - 9,3%.  П’ятірку наймобільніших кандидатів закривають студенти та молодь: 6,3% кандидатів зголошуються на переїзд. 

grc.ua

Найменш активними в пошуку роботи віддалено від постійного місця проживання є працівники індустрії краси та спорту, а також спеціалісти зі сфери автомобільного бізнесу: по 0,6% у кожній категорії. Найменш готові переїхати в інше місце - це пошукачі в категорії "інсталяція та сервіс" та страхувальники: лише 0,1%.

Якщо говорити про досвід роботи, то спеціалісти з досвідом більш схильні до зміни місця проживання, якщо їм запропонують вищу фінансову компенсацію. Серед пошукачів із досвідом роботи від шести років 73% згодні на переїзд. Натомість на такий крок наважуються лише 5% кандидатів без досвіду роботи.

Переважна більшість тих, хто погоджується  на переїзд, - це чоловіки (67%) у віці від 30 до 40 років. Серед людей, які старші 50 років, мобільність значно нижча - лише 12%.

Як повідомлялося, на українському ринку праці присутність чоловіків і жінок майже однакова, але панянки розраховують на суттєво меншу зарплату. Більшість чоловіків (57%) розраховують на заробітну плату у розмірі до 14 тис. грн. Натоімсть 48% жінок просять у роботодавців до 7,6 тис. грн. 

Наступна публікація