Перший кредит від МВФ за новою розширеною програмою Україна може отримати через місяць – Яресько

Дата публікації
Перший кредит від МВФ за новою розширеною програмою Україна може отримати через місяць – Яресько

Яресько передбачає, що МВФ виділить Україні кредит через місяць / olex-kurinniy.livejournal.com

Нині тривають активні переговори Міжнародного валютного фонду та Києва.

Уже наприкінці лютого, або на початку березня Україна, можливо, отримає перший транш кредиту за новою розширеною програмою від Міжнародного валютного фонду.

Про це сказала міністр фінансів України Наталія Яресько, перебуваючи на економічному форумі у швейцарському Давосі, уточняє "Інтерфакс-Україна".

"Ми повинні за кілька тижнів домовитися з МВФ, прискорити їх процеси у Вашингтоні, щоб вони змогли дати нам вже перші транші в кінці лютого - початку березня", - підкреслила Яресько.

Міністр фінансів уточнила, що рада директорів МВФ уже розглянула запит України на зміну нинішньої програми stand by на програму Extended Fund Facility (EFF), і нагадала, що місія Фонду працює в Україні до 29 січня.

"Мій намір - домовитися з ними за цією програмою до 29 січня. Тобто перед нами - дуже велика робота пояснити ситуацію, які реформи та коли ми будемо робити", - зазначила Яресько.

Позитивне рішення МВФ за програмою EFF відкриє для України допомогу інших міжнародних і двосторонніх партнерів, яку вони вже раніше обіцяли виділити на базі програми МВФ. Яресько нагадала, що йдеться про 2 млрд доларів кредитних гарантій США, 1,8 млрд євро від ЄС, 500 млн євро від Німеччини, до 100 млн євро від Польщі, 300 млн доларів від Японії. Про плани виділення 500 млн доларів після рішення МВФ заявляв також Світовий банк.

"І ще чекаємо офіційних новин від інших країн - від Канади до Австралії", - додала глава Мінфіну України.

Зазначимо, що для зміну програми кредитування МВФ на більш розширену Київ має домовитися із кредиторами про реструктуризацію боргів. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард телефоном уже переговорила з цього питання з президентом РФ Володимиром Путіним, адже Росія – один із кредиторів України.

Петро Порошенко закликав МВФ розширити кредитування України

Петро Порошенко закликав МВФ розширити кредитування України

Наступна публікація