Первинне житло в Україні подорожчає удвічі

Сьогодні найбільшою мірою стимулюють попит на первинне житло темпи будівництва, міра готовності будівлі і надійність забудовника.

В умовах гострого дефіциту на ринку первинного житла, який може виникнути в Україні через 2,5-3 роки через сповільнення будівництва житлових квадратів, вартість квартир в новобудовах може вирости в 1,5-2 рази, прогнозують експерти.

Заступник генерального директора по стратегічному розвитку і маркетингу компанії Т. М. М. Олексій Говорун переконаний, що сьогодні найбільшою мірою стимулюють попит на первинне житло темпи будівництва, міра готовності будівлі і надійність забудовника.

"Специфіка попиту в умовах кризи така: споживач готовий платити або за квартиру вже зданого в експлуатацію (чи практично готового) об'єкту, або за житло від потужного бренду (перевіреного надійного забудовника). А таких гравців на ринку не так вже і багато", - відмітив він.

На столичному ринку сьогодні великий "запас" недобудованих об'єктів і неосвоєних земельних ділянок. За словами директора групи компаній „Траєкторія" Сергія Клименка, пропозиція землі комерційного призначення за останній рік серйозно поповнилася ділянками, власники яких усвідомили, що не осилять реалізацію намічених на них проектів. При цьому ціни на столичну землю тільки за минулий рік впали майже на 50%.

На думку деяких експертів, після такої грунтовної зачистки на українському ринку залишиться 10-15 забудовників, у тому числі близько дюжини - в Києві (до кризи працювало близько 200 компаній).

Як повідомлялося, Україна стала третьою країною в світі за рівнем падіння цін на житло.

Про це свідчать дані досліджень Global Property Guide.

У першому кварталі цього року в більшості країн світу ціни на житлову нерухомість збільшилися відносного того ж періоду минулого року, але в Україні вартість житла в річному вирахуванні впала на 21,4%. Нижче в рейтингу лише Литва (22,5%) і Латвія (34,3%).

Читайте також:

Бродський: податок на нерухомість повернуть в новий кодекс

Україна стала третьою в світі за рівнем падіння цін на житло

У Києві виставлено на продаж квартиру за 14 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: