Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Петренко назвав суму коштів, які стягнули з російського "Газпрому"

Мін'юст нині працює над питаннями конфіскації коштів російської компанії за кордоном.

Україна вже стягнула із російської компанії "Газпром" більше 100 млн грн.

Про це у Twitter написав міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми вже стягнули понад 100 млн гривень з "Газпрому" на користь держави. Також були арештовані та направлені на реалізацію корпоративні права цієї компанії вартістю приблизно в 600 млн гривень", - уточнив міністр.

Із російської компанії хочуть стягнути ще 172 млн грн

"Ми зараз ведемо перемовини з іноземними юридичними радниками про стратегію стягнення з "Газпрому" ще 172 млрд грн боргу", - зазначив Петренко.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ "Газпром" на 85,9 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами. Укотре Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який зріс уже до 171,932 млрд гривень за рахунок пені за його несплату.

Пізніше Господарський суд Києва за позовом Державної виконавчої служби України вирішив стягнути 79,877 млн гривень дивідендів ПрАТ "Газтранзит" (частково належав російському "Газпрому") у рамках примусового стягнення з ПАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України.

Також повідомлялося про арешт акцій "Газтранзиту", що належали "Газпрому".

Зазначимо, що російському "Газпрому" і "Нафтогазу України" належали по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій - турецькій компанії Turusgas.

Згодом суд заборонив списувати з "дочки" "Газпрому" 80 мільйонів на користь України. А "Газпром" розірвав угоду зі своєю дочірньою компанією, акції якої заарештувала Україна.

13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив російському "Газпрому" у задоволенні апеляційної скарги у справі про сплату до бюджету понад 171 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення.

Інша справа стосується сплати "Газпромом" 2,56 млрд доларів "Нафтогазу України" - за підсумками двох рішень Стокгольмського арбітражу. Ці справи розглядали кілька років і вони стосувалися контрактів на постачання російського газу до України, а також його транпортування територією України до Європи. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу. Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що нині українська компанія проводить відповідні заходи щодо запуску процесу стягнення коштів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції