Петренко вважає свою зарплату замалою та називає себе міністром-волонтером

Очільник Мін'юсту розповів, яку систему нарахування зарплат вважає справедливою.

Міністр юстиції України Павло Петренко сподівається, що новий Кабмін перегляне порядок нарахування зарплат фахівцям його відомства, а також самому голові міністерства. Про це Петренко заявив, відповідаючи на запитання журналістів.

Петренко сказав, що свою зарплату у близько 16 тис. грн вважає недостатньою, і довго із такими заробітками він не зможе очолювати міністерство.

"Відверто, зарплата міністра навіть з усіма надбавками не відповідає всім реаліям. Я вважаю, що вона повинна бути вищою. Але ми працювали й на зарплату у шість тисяч гривень, і я розумію, що ми – політичні фігури, ми прийшли з парламенту, і виконуємо зараз функції фактично волонтерів. Принаймні я себе так оцінюю. Я собі так визначив, що, можливо, ще рік, у зв'язку з тим, що у мене є мої збереження, які я отримав за свою адвокатську діяльність та задекларував, я можу ще собі дозволити жити на ці збереження", - сказав міністр.

Петренко зауважив, що закордонні колеги дивуються, коли чують, що в Україні держслужбовці вищих рангів отримують по 300-400 доларів на місяць. Загалом міністр вважає, що заробітки у відомствах мають бути пропорційними відповідальності та дієвості служб.

"Ми зекономили за два роки мільярд гривень на схемах, пов'язаних з роялті та з бланками. Але коли ми виступили із ініціативою підвищити рядовому складу юристів заробітну плату, стикнулись з бюрократичними складнощами. Думаю, цей уряд перегляне такий підхід. Якщо орган є ефективним, якщо до нього люди прийшли через конкурс, то їх можна мотивувати лише чесною заробітною платою", - зауважив Петренко.

Нагадаємо, згідно оприлюдненої декларації за минулий рік Петренко заробив більше 3,8 мільйона гривень, з яких 1,5 мільйона отримані як дивіденди та відсотки. Свої збереження Петренко, за його словами, тримає у державному банку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: