Забрали все. Петренко заявив, що до держбюджету України конфіскували 100 мільйонів гривень "Газпрому"

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Забрали все. Петренко заявив, що до держбюджету України конфіскували 100 мільйонів гривень "Газпрому"

Фото: УНІАН

Мін'юст нині працює над питаннями конфіскації коштів російської компанії за кордоном.

Усі кошти російського "Газпрому", які перебували на території України (а це майже 100 млн грн), заарештували та конфіскували до державного бюджету.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає "Укрінформ".

"Можу сказати, що Міністерство юстиції стягує з "Газпрому" ще так само 6 мільярдів доларів за рішенням українського суду щодо штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів - усе, що було у "Газпрому" на території України, було описано, арештовано і стягнено до державного бюджету. Це понад 100 мільйонів гривень, які вже потрапили до українського бюджету", -  уточнив Петренко.

Міністерство юстиції також починає звертатися до інших країн, аби й там заарештувати кошти російського "Газпрому" та конфіскувати до держбюджету України. Петренко зазначив, що "мова йде про 8,5 мільярда гривень".

"Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і ми зараз маємо хороші перспективи і хороші напрацювання щодо виконання цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими в України є відповідні договори", - сказав міністр.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ "Газпром" на 85,9 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами. Укотре Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який зріс уже до 171,932 млрд гривень за рахунок пені за його несплату.

Пізніше Господарський суд Києва за позовом Державної виконавчої служби України вирішив стягнути 79,877 млн гривень дивідендів ПрАТ "Газтранзит" (частково належав російському "Газпрому") у рамках примусового стягнення з ПАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України.

Також повідомлялося про арешт акцій "Газтранзиту", що належали "Газпрому".

Зазначимо, що російському "Газпрому" і "Нафтогазу України" належали по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій - турецькій компанії Turusgas.

Згодом суд заборонив списувати з "дочки" "Газпрому" 80 мільйонів на користь України. А "Газпром" розірвав угоду зі своєю дочірньою компанією, акції якої заарештувала Україна.

13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив російському "Газпрому" у задоволенні апеляційної скарги у справі про сплату до бюджету понад 171 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення.

Інша справа стосується сплати "Газпромом" 2,56 млрд доларів "Нафтогазу України" - за підсумками двох рішень Стокгольмського арбітражу. Ці справи розглядали кілька років і вони стосувалися контрактів на постачання російського газу до України, а також його транпортування територією України до Європи. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу. Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що нині українська компанія проводить відповідні заходи щодо запуску процесу стягнення коштів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація