Під час реформи "Укрзалізниці" регіональні залізниці втратять автономію

Дата публікації
Перегляди
1514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під час реформи "Укрзалізниці" регіональні залізниці втратять автономію

Залізничний вокзал у Львові. Регіональні залізниці втратять автономію / Фото: Львівська залізниця

Реорганізація роботи в "Укрзалізниці" триватиме протягом двох років.

В Україні триває процес реформування "Укрзалізниці", який відбуватиметься протягом двох років. Регіональні залізниці втратять свою автономію і стануть частиною "Укрзалізниці", яка своєю чергою набуває нову організаційно-правову форму господарювання – акціонерне товариство.

Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна" повідомив директор з реформування, майнової та правової політики "Укрзалізниці" Євген Кравцов, передає прес-служба відомства.

Зміна форми господарювання  дозволить перейти від територіального принципу формування залізничного бізнесу до національного. Зокрема, дозволить за функціональною ознакою створити кілька компаній, що спеціалізуються на певних видах перевезень, вантажних, пасажирських, а також компанію, що займається інфраструктурою.

"Залізниці були повністю автономними, а зі створенням АТ вони увійдуть у нього і будуть повністю підконтрольні центру. Ми ж об'єднуємо всі залізниці в одну, після цього створюємо функціональні філії. Як тільки ми знайдемо оптимальну модель, а передбачається близько двох років на внутрішні перетворення, ми зможемо виділяти вже безпосередньо компанії, які будуть займатися тією чи іншою частиною бізнесу", – розповів Кравцов.

Структурні перетворення відбуватимуться поступово. Обіцяють оновити рухомий склад, передусім вантажні вагони та локомотиви. Також існує необхідність інвестицій у магістральні колії.

"Будемо думати, як правильно організувати інвестування приватних коштів в інфраструктуру. Ця інфраструктура повинна бути державною, але інвестор повинен отримати віддачу на вкладені кошти", – зазначив Кравцов.

Раніше міністр інфраструктури розказав, коли в поїздах перестануть видавати пасажирам брудну білизну.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація