Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Підготовка до відкритого ринку землі: в Україні з'явилася база даних про стан земельних ресурсів

У довіднику міститься інформація за останні два роки.

В Україні опублікували щорічник "Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016–2017: відкриті дані про земельні ресурси", який є базою даних про стан землі в країні за останні два роки.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У довіднику можна знайти інформацію про кількість зареєстрованих у кадастрі земель та прав на них у реєстрі, ринкових трансакцій із земельними ділянками, сплачених податків, випадків вилучення та приватизації землі та судових спорів. Загалом моніторинг містить 65 показників від шести органів державної влади. Довідник можна переглянути на сайті.

Розробники моніторинга кажуть, що створена база даних корисна для бізнесменів, громадськості, місцевих та центральних органів влади.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова зазначила, що моніторинг є певною підготовкою до відкриття ринку землі. Але мораторій на продаж землі буде скасований лише після ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Верховна Рада підтримала в цілому закон про подовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель на рік. Документ подовжує заборону на продаж чи відчуження в інший спосіб земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. У Раді наголосили, що подовження дії мораторію, який є чинним від 2002 року, дасть змогу врегулювати процедуру обігу земель на законодавчому рівні. 

У травні цього року Європейський суд з прав людини у справі "Зеленчук та Цицюра проти України" вирішив, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі. 

Суд зазначив, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому "тимчасово" запровадила заборону на їхній продаж, відомий як "мораторій на продаж землі". Тоді уряд стверджував, що це перешкоджає концентрації землі в одних руках.

Проте у ЄСПЛ дійшли висновку, що держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами громади і правами власності позивачів. Так, суд ухвалив, що уряд має забезпечити цей баланс, зробивши законодавчі зміни. 

ЄСПЛ підкреслює, що рішення суду не означає вимогу до України негайно запровадити необмежений ринок продажу сільськогосподарських угідь. 

ВідеоЄСПЛ зобов'язав Україну скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель

Таке рішення судді винесли у справі двох українців, які звернулися зі скаргою. Позивачі заявили, що урядова заборона порушує їхні права, як власників таких ділянок. Європейський суд з прав людини наголосив, що українська заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини.

ЄСПЛ зобов'язав Україну скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції