Підконтрольні екс-акціонеру збанкрутілого "VAB Банку" компанії набрали кредитів на понад 2 млрд грн

Дата публікації
Перегляди
1160
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підконтрольні екс-акціонеру збанкрутілого "VAB Банку" компанії набрали кредитів на понад 2 млрд грн

Фото: УНІАН

Максимова оголосили в міжнародний розшук.

Понад 2 млрд грн кредитів "ВіЕйБі Банку" (VAB Банку) заборгували компанії, які підконтрольні та пов’язані з міноритарним акціонером та екс-президентом цієї фінустанови Сергієм Максимовим.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"Мова йде про більш ніж 25 кредитних договорів, які були укладені протягом 2004-2009 років. У заставу банку, в основному, було передано малоліквідну заставу – майнові права на грошові кошти, продукцію. Останній платіж у рахунок обслуговування таких кредитів був здійснений п’ять років тому, а левова частка не обслуговувалась більше восьми років", - ідеться в повідомленні ФГВФО.

Більшість позичальників-юридичних осіб розпочали процедуру банкрутства, а деякі з них уже ліквідовані.

"Переважно ініціаторами банкрутства виступають інші пов’язані з С. Максимовим особи. Таким чином, боржники намагаються будь-якими методами уникнути виконання зобов'язань за кредитними договорами", - зазначають у Фонді.

Цю справу розслідувало Головне слідче управлінням МВС України. Максимову, який є громадянином Росії та Ізраїлю, повідомили про підозру у вчиненні низки особливо важких злочинів.

"Досудовим слідством встановлено, що екс-президент банку за попередньою змовою з іншими особами заволоділи грошовими коштами "ВіЕйБі Банку" в особливо великих розмірах, шляхом видачі фіктивних кредитів на підконтрольні йому підприємства. Отримані кошти, внаслідок низки фіктивних операцій, переводились на інші підконтрольні фірми і осіли на особистих рахунках С. Максимова, чи підконтрольних йому осіб", - уточнили у ФГВФО.

Суд обрав Максимову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте місцеперебування його не встановлено, тож Максимова оголосили в міжнародний розшук.

А на початку 2017-го кримінальне провадження за підозрою Максимова у розкраданні коштів банку було взагалі закрите. "ВіЕйБі Банк", який у провадженні має статус потерпілого, не погодився із цим рішенням. Тож за скаргою уповноваженої особи ФГВФО незаконні рішення слідчого та прокурора були скасовані судом. Нині слідство в цій справі відновлено.

Нагадаємо, 2011 року "VAB Банк" купив український підприємець Олег Бахматюк. 20 листопада 2014 року правління НБУ ухвалило постанову про віднесення ПАТ "ВіЕйБі Банк" до категорії неплатоспроможних, а 19 березня 2015-го – про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

Суд зобов'язав виконавчу службу заарештувати все майно Бахматюка, а потім проти власника збанкрутілого банку відкрили кримінальне провадження.

Голова НБУ Валерія Гонтарева запевнила, що глобальні проблеми Бахматюк створив сам, а не купив, як він розповідає, уже проблемний "VAB Банк".

"Коли він VAB купив 2011-го, то за період від 2011 до 2013 років депозитний портфель банку збільшився на 11,4 млрд грн. Усі гроші, отримані від населення, вкладалися в пов'язані компанії. Кредитний портфель за цей час збільшився на 13,4 млрд грн. Тобто він купив невеликий банк, зробив з нього великий, а гроші вклав у свій бізнес", - сказала Гонтарева.

Журналісти розповіли про «аграрну піраміду» скандального власника VAB Банку

Журналісти розповіли про «аграрну піраміду» скандального власника VAB Банку

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1160
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація