Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Золоті зливки має кожен",  - підозрювана в збагаченні на 10 млн грн голова Держаудиту

НАБУ оголосило чиновниці підозру.

Очільниця Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова, якій працівники НАБУ офіційно повідомили про підозру у незаконному збагаченні майже на 10 млн грн та поданні недостовірної декларації про доходи, знайшла виправдання, звідки в неї золоті зливки та гроші.

"Золоті зливки, я думаю, в тому сенсі, в якому вони у мене є, має на сьогодні кожен громадянин... Вони є, вони подарункові, дійсно, це були подарунки. Стосовно доларів, які вони знайшли... Частина коштів, які там перебували, це кошти, які мною були офіційно задекларовані... А частина коштів у мене перебувала, які належать іншим особам, і це було підтверджено цими іншими особами, коли їх запрошували в НАБУ для дачі пояснень", - розповіла Гаврилова в ефірі каналу "112 Україна", пише LB.ua.

Вона також запевнила, що її електронна декларація про майно та доходи – достовірна. Гаврилова розповіла, що володіє квартирою "середнього рівня" в Києві, тож її не можна вважати ознакою незаконного збагачення, враховуючи її багаторічний стаж роботи.

Голова Держаудитслужби підтвердила, що проживає в одній квартирі з колишнім чоловіком (він є власником автомобіля та двох паркомісць, що не зазначені в декларації Гаврилової). Чому розлучене подружжя живе досі в одній оселі, чиновниця не захотіла розповідати на публіку, мовляв, то її "особисті моменти".

Раніше Гаврилова написала на своїй сторінці у Facebook, що вважає звинувачення в незаконному збагаченні, які пред'явило їй НАБУ, "особистою помстою" і тиском.

"На жаль, наша співпраця з новоствореним правоохоронним органом - НАБУ - має сумний досвід, коли керівництво НАБУ намагається компенсувати недостатність доказової бази за порушеними ними справами з метою трактування результатів перевірок на користь НАБУ тиском на працівників ДАСУ. Крім того, складання моїми підлеглими акта перевірки, в якому йдеться про зловживання одного з керівників НАБУ, стало підставою для особистої помсти мені", - зазначила Гаврилова.

Нагадаємо, 23 січня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили Гавриловій про підозру у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних. Попередня правова кваліфікація — ч.3 ст.368-2, ст.366-1 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, чиновниця упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку — у сумі 112,8 тис. доларів США та 8,5 тис. євро, — відшукану та вилучену детективами НАБУ під час обшуку квартири за місцем проживання чиновниці.

Детективи НАБУ також вважають, що Гаврилова внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015-й (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Так, вона вказала недостовірну вартість квартири, що належить їй у Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і, відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України "Про запобігання корупції", зазначене майно мало бути відображено в щорічній декларації.

підозра Лідія Гаврилова
НАБУ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції