Підприємці відмовляються отримувати ПДВ-облігації

Єдиний спосіб уникнути збитків - використовувати папери як запоруку по кредитах.

Державна податкова адміністрація 21 червня повідомила, що українські підприємства погодилися отримати держоблігації в рахунок відшкодування ПДВ на суму усього 5,2 млрд гривень - чверть загальної заборгованості держави, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Не самая ценная бумага".

Подати заявки можна буде ще впродовж чотирьох днів, але компанії роблять це неохоче, побоюючись високого дисконту (до 50%) при продажу низькодохідних облігацій на вторинному ринку.

Заступник голови Державної податкової адміністрації Олексій Любченко повідомив, що на 17 червня всього 809 платників заявили про бажання отримати прострочену заборгованість держави по ПДВ за допомогою держоблігацій. Сума заявок склала 5,2 млрд грн., притому що під час інвентаризації задекларованого і невідшкодованого до 1 травня ПДВ податківці виявили борг у розмірі 19,5 млрд грн. Право претендувати на цінні папери уряду отримали 3,2 тис. підприємств.

Згідно з постановою Кабміну №368 від 12 травня, облігації внутрішньої держпозики (ОВГЗ) будуть випущені під 5,5% річних терміном звернення п'ять років. При цьому кожні шість місяців відбуватиметься погашення 10% суми боргу. Підприємства можуть добровільно подавати в податкові органи заявки на викуп ОВДП в рахунок боргу по відшкодуванню ПДВ до 25 червня. "Я не виключаю, що за ці дні усі підприємства подадуть заявки, оскільки до середовища (16 червня) було подано заявок на 1,7 млрд грн., інші - потім, тобто бізнес активізується",- сказав пан Любченко, уточнивши, що серед перших заявку подав Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча (на 600 млн грн.). Комбінату держава заборговувала 1,6 млрд грн. "Це рішення - неостаточне, і те, що він (Олексій Любченко) заявив, це ще не усе",- відмітив заступник голови правління ММК Сергій Матвієнков.

Низьку активність на підприємствах неофіційно пояснюють високим рівнем корупції при складанні реєстру підприємств на отримання ОВДП. "Податківці почали наново перевіряти ще раз раніше підтверджені суми і скорочувати заявки,- повідомив один з учасників аграрного ринку.- За видачу облігацій вимагають відкат у розмірі 5-7% від суми заявленого боргу".

Підприємства також не поспішають повертати свої засоби за допомогою облігацій, оскільки побоюються високого дисконту - до 40-50% - при їх продажу.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Андрій Клюєв дав розпорядження Міністерству фінансів розробити механізм погашення заборгованості підприємств-експортерів перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ у рахунок боргу перед ними з відшкодування ПДВ з боку держави.

Читайте також:

Українські підприємства розрахуються з "Нафтогазом" ПДВ-облігаціями

Українським заводам почали масово відключати газ за борги

Казну поповнять на мільярд за рахунок оподаткування депозитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: