Підприємство Міненерго визнало Крим російським і уклало невигідний для України контракт

Дата публікації
Підприємство Міненерго визнало Крим російським і уклало невигідний для України контракт

"Укрінтернерго" уклало контракт, який грубо порушує інтереси України. / fr.ill.in.ua

Прем'єр Яценюк вимагає від Демчишина пояснень.

Підконтрольне Міністерству енергетики підприємство "Укрінтеренерго" підписало документ, що визнає Крим частиною Росії та уклало контракт, який не відповідає інтересам України.

Про це йдеться у дорученні прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до міністра енергетики Володимира Демчишина, яке опинилося у розпорядженні Української правди.

Згідно з документом, Україна отримуватиме з Росії електроенергію лише за умови 100%-го забезпечення за свій рахунок електроенергією окупованого Криму та Донбасу.

Також Україна погодилася на умову імпорту "бери або плати" (тобто платити за електроенергію, в якій не має потреби), а також дала Росії можливість в односторонньому порядку підвищувати вартість постачання. Водночас ціна поставок електроенергії в Крим буде фіксованою.

Українська правда

Також в укладеному контракті між "Укрінтеренерго" та російською енергетичною компанією "Інтер РАО" йдеться про те, що у випадку перебоїв з електроенергією в Криму, українська сторона буде зобов'язана заплатити штраф у розмірі 20% вартості різниці фактичного і узгодженого обсягів поставки.

Яценюк вимагає від Демчишина надати пояснення до 12.00 20 січня. Також попросив надати матеріали, на підставі яких погоджувалися умови зазначених контрактів та копії цих документів.

Нагадаємо, раніше глава Міненерговугілля поскаржився на саботаж своїх співробітників.

Наступна публікація