Підприємців змусять платити податки з усіх доходів

Тепер якщо підприємець отримає більший дохід, він зобов'язаний суму такого перевищення обкладати податком за ставкою 15%.

Фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний або фіксований податок, з 1 січня 2010 року повинні будуть перераховувати до місцевих бюджетів додатковий податок з доходу, отриманого понад дозволеного законодавством рівня.

Ця норма міститься в новій версії законопроекту, спрямованій урядом до парламенту в п'ятницю.

Як відомо, фізичні особи-підприємці мають право сплачувати єдиний податок (щомісяця до 200 гривень) за умови, що обсяг їх річної виручки від реалізації товарів, робіт і послуг не перевищує 500 тис. гривень. Продавці товарів і супутніх послуг на ринках сплачують фіксований податок (в середньому - 137 гривень), тільки якщо їх валовий дохід не перевищує 7 тис. неоподатковуваних мінімумів (119 тис. гривень).

Тепер же, якщо підприємці отримають більший дохід, вони будуть зобов'язані "суму такого перевищення обкладати податком за ставкою 15%".

Сплата 15% дозволить платникам залишатися на спрощеній системі оподаткування і в наступних звітних періодах продовжувати платити єдиний або фіксований податок.

Зараз законодавство зобов'язує фізосіб при перевищенні річного обсягу доходів переходити на загальну систему сплати податків. Можна стати юридичною особою, яка сплачує єдиний податок (дохід до 1 млн гривень) або 25% податку на прибуток.

Читайте також:

Секретаріат Ющенка пропонує ввести податок на розкіш

Тимошенко заклала в бюджет "антикризовий податок на багатство"

Тимошенко "класно" приснилася Черновецькому, і він ввів податок на розкіш

Експерт: брати з багатих податки Україні ще рано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: