Підсумки "кризового року" для найбільших компаній світу

Протягом 2008 року у світі різко зменшилася капіталізація банків. Вартість нафтових гігантів впала набагато менше.

Авторитетне економічне видання Financial Times підбило підсумки року для найбільших компаній світу. 13-й щорічний рейтинг підприємств за ринковою капіталізацією очолили нафтові гіганти ExxonMobil (США) і PetroChina (Китай).

Підсумки року невтішні: через кризу інвестори в паніці втікали з фондових ринків. Особливо падали акції банків, тоді як вартість багатьох нафтогазових компаній продовжувала зростати. Втім, згодом і вони позбулися прихильності інвесторів – ті намагалися продавали все, що можна.

Сукупна капіталізація нафтогазових компаній за рік скоротилася на 38,4%, але вони змогли обійти банки і обійняти перше місце в рейтингу секторів. Кількість нафтових компаній зросла на одну до 44, а кількість банків скоротилася на 15 до 56.

Світовими лідерами за підсумками року залишилися нафтові гіганти ExxonMobil і PetroChina, хоча капіталізація обох компаній впала. Російський газовий монополіст "Газпром", який рік тому обіймав 4-е місце скотився аж на 36-е. Його вартість впала на майже 200 млрд доларів.

Капіталізація банківського сектора впала більш ніж удвічі. Зі списку випала низка великих європейський фінустанов та компаній, що надають спеціалізовані фінансові послуги, зокрема, і страхових.

Американські компанії, які останніми роками здавали свої позиції, минулого року опинилися в більш вигіднішому положенні: їхня кількість і частка в сукупній капіталізації 500 компаній виросли.

Китайські компанії також збільшили своє представництво - з 25 до 27, їх частка в світі виросла з 7,31% до 8,76%. Кількість компаній з Гонконгу, до яких номінально відноситься низка компаній з материкового Китаю, зросла з 10 до 16.

По сукупній капіталізації своїх компаній материковий Китай витіснив з другого місця Великобританію. Цього року жодної нової британській компанії не з'явилося в глобальному списку. Також скоротилося і російське представництво, яку повернулося в рейтингу на рівень 2006 року.

Читайте також:

Україні радять поскоріше рятувати свої банки

General Motors офіційно стане банкрутом

Міжнародні рейтинги "Нафтогаза" знижено вдруге за місяць

Найвища зарплата в Європі – у президента Porsche

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: