Підвищити тариф на транспортування газу Україна зможе лише після підпису Росії - Демчишин

Київ хоче збільшити плату в півтора разу.

Анонсоване зростання цін у півтора разу на транспортування російського газу територією України ще не відбулося. Це станеться після узгодження нових умов та підписання контракту Росією.

Про це сьогодні на інвестиційному форумі в Києві сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає УНІАН.

"У нас зараз немає бази для того, щоб виставити рахунки Росії за новими тарифами, бо не підписаний договір. Ми працюємо за тими договорами, які існують", - сказав Демчишин.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" запропонував "Газпрому" провести переговори щодо вартості послуг з транзиту російського газу до Євросоюзу після того, як 29 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановила нові правила ціноутворення на цей вид послуг.

Водночас, згідно з чинним контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом", за яким сторони сперечаються в Стокгольмському арбітражі, вартість послуг з транзиту російського газу через Україну прив'язується до ціни на газ.

Ставка транзиту в першому кварталі 2015 року становила 2,88 долара за тисячу кубометрів на кожні 100 кілометрів.

Транзит російського газу в країни ЄС територією України за 2014-й знизився порівняно з 2013-м на 29,1% - до 59,4 млрд кубометрів. При цьому за 2015 рік збільшився порівняно з 2014-м на 7,9% - до 67,1 млрд кубометрів.

Діючий контракт між Україною та Росією передбачає, що "Газпром" зобов'язаний щорічно прокачувати територією України не менше 110 млрд кубометрів природного газу. У жовтні 2014 року "Нафтогаз України" звернувся до Стокгольмського арбітражу для перегляду контракту на транзит газу з російським "Газпромом", а також для компенсації коштів за недостатні обсяги прокачування через Україну.

У першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розгляду претензій сторін за контрактами 2009 року на постачання і транзит газу в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма розпочався ще навесні 2014-го. Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контрактів та вимагають мільярдні компенсації. Зокрема, вимоги України складають 25,7 млрд доларів, претензії Росії – 29,2 млрд доларів (сума може зрости до 31 млрд 750 млн доларів). Росія вимагає від України сплатити за газ, який вона не купувала за пунктом у контракті take-or-pay ("бери або плати"). Відповідно до цієї норми "Нафтогаз" повинен був замовити в "Газпрому" певний об'єм блакитного палива. У разі його некупівлі Київ все рівно змушений платити за недобір.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: