Пілоти "АероСвіту" готові до страйку

Пілоти авіакомпанії "АероСвіт" у вересні цього року мають намір почати страйк.

Літак компанії
УНІАН
Пілоти авіакомпанії "АероСвіт" мають намір почати страйк.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив глава Ліги лінійних пілотів "АероСвіту", командир літака Боїнг-737 Сергій Молодий.
 
"На профспілкових зборах пілотів 19 квітня майже одностайно було ухвалене рішення оголосити передстрайковий стан на підприємстві, і зараз в профспілці ведуться розмови про конкретизацію дати цього страйку, і вона, швидше за все, буде в 1-й декаді вересня цього року», - повідомив він. 

За даними Молодого, в ході страйку будуть поставлені вимоги до авіакомпанії припинити порушення, які можуть вплинути на безпеку польотів, підвищити зарплату льотному складу. Для зупинки польотів авіакомпанії достатньо, щоб почали бастувати 30% пілотів. "Я думаю, що у нас ці 30% будуть", - додав він. 

Зокрема, за словами Молодого, в компанії перевищується нічний робочий час екіпажів більш дозволених 8 годин, ігнорується право командира літака ухвалювати остаточне рішення про можливість виконання польоту, ігноруються вимоги до норм харчування екіпажу, фальсифікується час фактичного початку роботи. 

"Ситуація дуже погіршилася з приходом в авіакомпанію Арона Майберга", - заявив Молодий. За його словами, рахуючи тільки 1 годину передполітних робіт з фактичних 1 години і 30 хвилин, Майберг утримує тільки 43 екіпажі Боїнгу 737, тоді як згідно з розрахунками їх повинно бути 53. 

Таким чином, підсумував він, має місце значне перевантаження пілотів і економія коштів власника за рахунок безпеки. 

За словами Молодого, він неодноразово як командир літака піднімав питання, щоб на його рейсах не було порушень регламенту роботи екіпажів. "У зв`язку з цим на мене почалося цькування, впродовж трьох місяців були сфабриковані спочатку три догани, четвертим було звільнення", - зазначив він, наказ про яке вийшов 24 липня цього року. 

У свою чергу, присутній на прес-конференції голова Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат України 4-го скликання Михайло Волинець зазначив, що йому відома ця ситуація, і він зустрічався з даного приводу з Майбергом, запропонувавши йому поновити на посаді Молодого, а потім вирішувати проблеми в робочому порядку. "Він сказав, що порадиться із заступником", - повідомив Волинець.
 
За його словами, якщо ситуація не буде врегульована, боротьба тільки посилиться і вийде на міжнародний рівень. "Розглядатиметься питання Міжнародною організацією праці і Міжнародною конфедерацією профспілок. Після цього, як правило, інші профспілки, використовуючи свої можливості солідарних дій, можуть почати пікетування "АероСвіту" за кордоном, і також стануть закликати пасажирів не купувати квитки цієї авіакомпанії", - заявив він. 

Михайло Волинець
УНІАН
Михайло Волинець.
За словами Молодого, профспілка зверталася в Державіаадміністрацію щодо порушень в авіакомпанії, проте відповіді не було. Він також повідомив, що цього року була планова перевірка авіакомпанії. 

Як зазначив присутній на прес-конференції президент профспілки-асоціації льотного складу України Валентин Рвачов, такий тиск, який здійснювався на Молодого як командира літака, був загрозою для його роботи і для безпеки пасажирів. Він також зазначив, що знає про чотири випадки аварійних ситуацій, які впродовж останніх місяців відбулися в авіакомпанії, проте вони не розголошувалися.
 
Державіаадміністрація 25 липня цього року вирішила припинити польоти авіакомпанії "Українсько-Середземноморські авіалінії". Компанії ставиться в вину маскування фактів порушень безпеки польотів, зокрема, численні випадки перевищення норми робочого часу екіпажів. Авіакомпанія оспорила це рішення в Госпсуді м. Києва, розгляд справи намічено на вересень 2007 року.

При цьому в авіакомпанії, коментуючи рішення Державіаадміністрації, заявили про необхідність перевірити також ряд інших провідних авіакомпаній. 

Нагадаємо, "АероСвіт" - найбільший вітчизняний авіаперевізник, "Українсько-Середземноморські авіалінії" - третій за величиною. 

3 жовтня 2006 року генеральним директором авіакомпанії "АероСвіт - Українські авіалінії" призначений Арон Майберг, який очолював до цього Наглядову раду компанії. 

В різний час він обирався головою (1994-1996 рр., 1997-2001 рр., 2004-2006 рр.) і співголовою Наглядової ради цієї авіакомпанії (2001-2004 рр.), а з січня 1996 р. по жовтень 1997 р. обіймав посаду генерального директора "АероСвіту".

ВідеоЛітати "Аеросвітом" небезпечно?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: