Пинзеник: Держборг України складає 280 млрд гривень

Пинзеник виступив проти отримання чергового траншу від МВФ.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник виступає проти одержання Україною 4 траншу кредиту від МВФ.

"Хіба це нормально, що країна не може жити без ін'єкцій? Кредит допоможе залатати діри бюджету, і нехай ми закриємо листопад, а далі що?" - сказав Пинзеник.

За його словами, за 9 місяців 2009 року держборг виріс із 189 млрд гривень до 280 млрд гривень, і його подальше збільшення матиме наслідки.

Екс-міністр фінансів зазначив, що, збільшуючи держборг, країна формує внутрішнє джерело кризи, у той час як інші країни починають поступово виходити з кризового стану, зумовленого глобальними тенденціями.

Він нагадав, що, крім збільшення держборгу, ростуть і видатки на його обслуговування.

"Ростуть видатки на обслуговування. Тільки за цей рік вони подвоїлися, і якщо торік вони становили 2% від видатків загального фонду держбюджету, то зараз вони перевищують 4%. І це дані 10 місяців. Очевидно, що за роком буде близько 6%", - сказав Пинзеник.

За його словами, проектом бюджету-2010 року передбачено 22 млрд гривень тільки на виплату відсотків за кредитами.

Раніше Пинзеник також повідомив, що уряд "з'їв" усі гроші на казначейському рахунку, і йому нічим платити пенсії.

Нагадаємо, Україна з 2008 року отримала вже три транші допомоги МВФ на загальну суму 12 млрд доларів. Після підписання президентом Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів глава МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд виділить Україні четвертий транш кредиту тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Проте днями віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря, коментуючи хід переговорів з МВФ, повідомляв, що в України залишаються шанси отримати четвертий транш до кінця 2009 року.

Читайте також: 

Пинзеник: Пенсії не виплачуються - уряд "з'їв гроші"

МВФ змінює голову своєї місії в Україні

Тимошенко прогнозує отримання траншу від МВФ ще до Нового року

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: