Пинзеник: Друкувати гроші небезпечно

Пинзеник нагадав, що кошти на Євро-2012 в бюджеті не передбачені, їх ніхто не позичить, отже - доведеться друкувати.

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявив, що економічна ситуація в країні розвивається гірше, ніж він очікував, коли залишав своє Міністерське крісло.

Екс-міністр вважає, що ситуація, що склалася, вимагала непопулярних рішень, при цьому він зазначив, що готовності до таких рішень не було як у минулому році, так і зараз.

"Мова йде про нереальний бюджет. Він з самого початку був закладений з нереальними показниками, тому що в умовах, коли економіка падала, бюджет був розрахований на економічне зростання. В результаті дефіцит бюджету досить значний. Позичити гроші дуже важко, майже неможливо, тому що ринки закриті не тільки для України, а Україна з такими боргами є дуже несприятливою для запозичень. Такі запозичення або дорогі, або неможливі, і залишається випробуваний варіант, який вкрай небезпечний, - варіант, який я називаю Національний банк України ", - сказав він.

Пинзеник також прокоментував рішення Верховної Ради, яка 21 серпня подолала вето Президента на закон про фінансування Євро-2012. За його словами, мало хто звертає увагу на те, що ці кошти - 10 мільярдів гривень - в бюджеті не передбачені, отже, прийнятий парламентом закон передбачає друк гривень Нацбанком. Економіст назвав це дуже небезпечним процесом.

Пинзеник вважає, що в українській економіці все ще існують ризики, здатні призвести до "страшних ускладнень". При цьому він застеріг від емісії.

"Що зараз відбувається в економіці? Другий квартал був трохи кращим, ніж я очікував. Хоча темпи спаду дуже високі. У деяких секторах є певне зменшення темпів падіння: будівництво, промисловість, сільське господарство на підйомі +3,8% з липня. Посилюється спад у торгівлі, сфері послуг ", - навів статистику він.

Читайте також:

Фінансування Євро-2012 урізане на 4,5 мільярда доларів

Будівельники з "Олімпійського" попередили про зрив Євро-2012

Платіні: я можу забрати в України Євро-2012

Тимошенко: Ющенко свідомо зриває Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: