Пинзеник: "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" за "газ Фірташа"

Суть домовленості від 19 січня 2009 року полягала у тому, що всі права постачальника газу - ВАТ "Газпром" (кредитора) - перейшли до НАК "Нафтогаз України".

Газ в об'ємі 11 млрд. куб. м, який за рішенням Стокгольмського арбітражного трибуналу НАК "Нафтогаз України" мала повернути компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), було повністю сплачено держхолдингом.

Про це заявив екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

За його інформацією, суть домовленості від 19 січня 2009 року полягала у тому, що всі права постачальника газу - ВАТ "Газпром" (кредитора) - перейшли до НАК "Нафтогаз України".

"RosUkrEnergo не заплатило ВАТ "Газпром" за 11 млрд. куб. м газу. НАК "Нафтогаз України" забрала цей газ і заплатила за нього ВАТ "Газпром", - відзначив Пинзеник.

Як відзначив екс-міністр фінансів, одержувати згоду на таку поступку з боку RosUkrEnergo за українським законодавством не вимагалося.

"У рамках домовленостей про поступку прав вимоги "Нафтогаз України" мав подати позов про стягнення заборгованості з RosUkrEnergo за газ, орієнтуючись при цьому на діючі ринкові ціни на газ", - додав він.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу. Цей об'єм газу було вилучено "Нафтогазом" у RosUkrEnergo у 2009 році як компенсація після того, як в результаті підписання прямого контракту між НАК і "Газпромом" у січні 2009 року RosUkrEnergo було виключене зі схеми поставок газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% RosUkrEnergo.

До того ж 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив, що RosUkrEnergo одержить від "Нафтогазу" додатковий об'єм газу у розмірі 1,1 млрд куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Дане рішення є наступним після ухваленого рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу від 30 березня 2010 року про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн. доларів за різні порушення "Нафтогазом" умов контрактів на поставку, транзит і зберігання газу.

Читайте також:

Адміністрація президента: Україна не поверне "РосУкрЕнерго" ні гроші, ні газ

Фірташ має шанси добитися конфіскації власності України

Фірташ не йтиме на поступки: вимагає від України газу і грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: