Пинзеник нарахував в українському бюджеті страшний дефіцит

Екс-міністр фінансів заявив, що бюджет України має 75 мільярдів дефіциту, і спрогнозував поглиблення економічної кризи.

В Україні може поглибитися економічна криза внаслідок дуже ризикованого монетарного фінансування дефіциту державного бюджету.

Про це на прес-конференції заявив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

"На жаль, в України є велика спокуса піти тупиковим шляхом, наслідком чого буде реальне падіння споживання. Споживання не буде, тому що інфляція призводить до знецінення доходів людей, і не тільки доходів людей, але й доходів економіки. І тоді шлях виходу України з ситуації, що склалася, буде тривалішим і хворобливішим", - сказав він.

Пинзеник підкреслив, що внаслідок покриття бюджету за рахунок випуску нових грошей Україні загрожує нова девальвація гривні. Це стане новою проблемою, з якою може не впоратися українська банківська система.

"Інфляція не вирішує проблеми, а навпаки – породжує нові, особливо проблеми для банківського сектору. Так, зумовлена емісійним фінансуванням дефіциту бюджету загроза девальвації призведе до ще більших проблем у банківському секторі, до ще жорсткіших випробувань цього сектору, включаючи власників депозитів", – зазначив колишній міністр.

Він також повідомив, що реальний дефіцит держбюджету України сьогодні досягає 10% валового внутрішнього продукту і становить 75 мільярдів гривень.

"Дефіцит бюджету України досягає 10% ВВП. Якщо ви уважно подивитеся бюджет, то навіть у прийнятому бюджеті дефіцит становить 75 мільярдів гривень: 31 мільярд гривень – цифра, яку ви бачите в перших рядках, і 44 мільярди гривень – це цифра, яка пов`язана з рекапіталізацією банківського сектору", - звернув увагу Пинзеник.

"Завищення доходів, яке вже очевидно по доходах держбюджету, я оцінюю від 15 до 20 мільярдів гривень", - резюмував він.

Нагадаємо, перед цим Пинзеник висловив "щирі співчуття" людині, яка замінить його на посаді міністра фінансів в умовах кризи.

12 лютого Пинзеник подав заяву про звільнення з посади керівника Мінфіну. Причиною своєї відставки він назвав саме непрофесійний держбюджет на цей рік, зокрема, його дефіцитність.

Зараз на посаду керівника Мінфіну претендує один із заступників голови Державної податкової адміністрації Федір Ярошенко.

Читайте також:

Пинзеник щиро співчуває наступному міністру фінансів

Пинзеник пішов через "політичний" бюджет

Пинзеник переконаний, що другий транш МВФ не врятує Україну

Верховна рада звільнила Пинзеника

ВідеоПинзеник про дефіцит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: