Пинзеник радить банкам запропонувати боржникам "цукерку"

Міністр фінансів порадив банкам реструктурувати борги позичальників за кредитами.

Пинзеник закликав комерційні банки реструктурувати борги позичальників за кредитами і запропонувати боржникам більш вигідні умови погашення кредитів.

Міністр фінансів зазначив, що високий курс долара США зробив повернення валютних кредитів майже неможливим. На думку Пинзеника, традиційний для банку інструмент повернення боргу — продаж заставного майна — в умовах кризи не працює, "тому що нікому продати, покупця немає". У цій ситуації банки мають запропонувати боржникам більш вигідні умови погашення кредитів, упевнений міністр.

"Запропонуйте людям "цукерку", - радить міністр.

Такою цукеркою може бути погашення частини кредиту в гривні (або інший близький варіант). Але за цю цукерку потрібно негайно заплатити — шляхом погашення достроково добровільно частини позики", — сказав глава Мінфіну.

При цьому, зазначив Пинзеник, і позичальник, і банк зазнають курсових збитків, та проте банк одразу покращує свій фінансовий стан, зменшує збитки своїх акціонерів і потребу в коштах для рекапіталізації банку.

"Програти, щоб виграти — ось гасло дня", — наголосив він.

Також міністр фінансів виступає за те, щоб дати комерційним банкам велику свободу дій у наданні кредитів, які в нормальних, стандартних умовах відносяться до ризикованих, нестандартних.

Раніше за реструктуризацію боргів громадян за кредитами виступав президент Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: