Пинзеник: Україна близька до грецького варіанту дефолту

Дефіцит бюджету в Україні наблизився до критичних 12% ВВП, вважає Пинзеник.

В Україні зафіксовано дефіцит бюджету у 12,5% ВВП. Саме такий дефіцит склався у Греції, якій пророкують дефолт.

Про це екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявив в інтерв’ю “Лівому берегу”. Без реформ уже не обійтися, вважає політик.

Так, відповідаючи на запитання “Як скоро ми можемо вирішити нагальні проблеми держави, щоб іти далі та розвиватися?”, Пинзеник сказав: “Масштаб проблем такий, що за один рік їх не можна вирішити. Цього року можна зробити крок у правильному напрямку. Тобто, нереально вийти на дефіцит у 2% ВВП, бо в нас жахлива база. Але серйозний, правильний крок – це зменшити дефіцит до 4–5% ВВП. Бо чим нижчий дефіцит, тим менше треба буде потім сплачувати відсотки по боргах. В минулому році був зафіксований дефіцит у 11%, а насправді він був ще більшим. Бо треба додати переплати по податках та невідшкодований ПДВ. Разом це буде 12,5% ВВП – це грецький дефіцит”.

А на прохання дати оптимістичний та песимістичний прогнози на цей рік, колишній міністр фінансів відповів: “Обидва оптимістичні. Ця команда розпочне реформи – або їх розпочне інша команда. Ситуація така, що не робити нічого вже не можна”.

Нагадаємо, 13-відсотковий дефіцит бюджету як дамоклів меч висить над владою Греції. Експерти сумніваються, що країна виконає свої обіцянки по бюджету. Крім того міжнародні агентства попередили про можливість зниження рейтингу Греції на одну-дві сходинки.

У цьому році Афіни планували зайняти 54 мільярди євро. Поки вдалося отримати менше 15 мільярдів. Крім того навесні країні необхідно рефінансувати облігації більш ніж на 22,5 мільярда євро. Серед потенційних кредиторів вже виступив "Дойче Банк". Однак коли, скільки і на яких умовах Греція отримає гроші, як і раніше, залишається невідомо.

Читайте також:

МВФ готовий надати фінансову допомогу Греції

Євросоюз подав на Грецію до суду

Греції запропонували вийти з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: