Пинзеник вважає, що МВФ діятиме за принципом - вранці стільці, увечері гроші

На думку колишнього міністра фінансів України, МВФ видасть Україні новий кредит тільки після скорочення дефіциту бюджету країни.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надасть Україні кредити до тих пір, поки уряд не виконає узяті на себе зобов'язання, заявив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

"У чому специфіка Міжнародного валютного фонду, як позичальника грошей - це особливий інститут. По-перше - він дає найдешевші гроші, які є у світі, а по-друге, він, на жаль, з деякої точки зору, вимагає ще дечого, вимагає лікувальних заходів. Адже якщо є діра, потрібно закрити її, тобто влізати у борги, то країна просто отримує новий рівень боргів. Очевидно, що поведінка МВФ змінилася. Того, що ми бачили в 2009 році, не буде. Діятиме принцип: вранці стільці - увечері гроші", - відмітив Пинзеник, пише ЛігаБізнесІнформ.

"Валютному фонду, в принципі, не важливо, що скорочують. Але, очевидно, так було погоджено з урядом - які рішення повинні прийматися, які дозволять зменшити дефіцит бюджету, а, отже, дозволять країні вийти зі скрутної ситуації, пов'язаної з дефіцитом і боргом", - додав він.

При цьому екс-міністр відмітив, що у тому випадку, якщо "уряд виконає свої зобов'язання то, думаю, що дадуть".

У той же час він вважає, що Україна сьогодні не в змозі відмовитися від зовнішніх запозичень. "Запозичення це ж наслідок - борг має причину. Якби я почув заяву: усе, друзі, житимемо у рамках наявних коштів, тобто не матимемо дефіциту бюджету, витрачатимемо стільки, скільки отримаємо, а це означає, що ми не робитимемо нових позик", - відмітив він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про необхідність обмежити зовнішні позики або взагалі відмовитися від них.

Читайте також:

Кабмін не хоче брати нових кредитів

Кабмін розраховує отримати подвійний транш МВФ

Експерт МВФ: Україна має великі потреби у фінансуванні на наступний рік

Україна не отримає нового траншу МВФ у поточному році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: