Пинзеник: за доходами Україна повернулася у 2005 рік

Екс-міністр фінансів вважає, що рівень видатків сьогодні значно перевищує реальний рівень доходів, це призводить до нарощування боргів, що вносить України до групи країн ризику.

За реальними доходами Україна сьогодні знаходиться у 2005 році, а за видатками - у 2010-му, вважає екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

За словами Пинзеника, великий дефіцит та стрімке нарощування боргу країни призвели до того, що країна швидкими темпами увійшла до групи країн ризику.

Він нагадав, що з початку 2008 року (всього за два роки) державний борг (прямий і гарантований) зріс у 3,6 разу і досяг на початок 2010 року 316,9 млрд. грн. По відношенню до ВВП 12,3% боргу перетворилися на майже 35%. Різко зростає боргове навантаження на бюджет.

"У 2008 році 2% надходжень загального фонду йшло на сплату відсотків за боргами. Торік цей показник збільшився до 6%, а поточного року на ці цілі піде майже кожна десята гривня доходів загального фонду державного бюджету", - зазначив Пинзеник.

"Великий базовий дефіцит, стрімко наростаючий борг на його покриття створюють дуже небезпечне зачароване коло. Дефіцит починає самовідтворюватися, а борг — породжувати дедалі більший борг. Розірвати це зачароване коло без скорочення видатків не вдасться", - зауважив екс-міністр.

"Життя в борг - не просто дорога в глухий кут. Вона може призвести до нових серйозних випробувань", - застеріг Пинзеник.

Раніше голова уряду Микола Азаров пообіцяв, що Україна закінчить цей фінансовий рік з дефіцитом бюджету в 5,3%. "Сказати, що станом на сьогодні дефіцит бюджету становить 5,3% я, звичайно, не можу, бо бюджетний рік по суті справи щойно почався і закон набув чинності кілька тижнів тому. Тому зараз фінансова ситуація непроста. Але вона, безперечно, буде стабілізована і ми рік закінчимо з таким дефіцитом", - впевнений він.

Читайте також:

Азаров запевнив, що Україна зробила все для отримання кредиту МВФ

Витрати на нову владу України зросли на чверть

Рахункова палата: уряд Тимошенко незаконно витратив більше мільярда

Кожен депутат обходиться країні у півмільйона гривень на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: