Як змусити платити аліменти: відповіді міністра юстиції на важливі запитання щодо виплат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Павло Петренко відповів на головні запитання українських жінок.

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про головні важелі впливу на чоловіків, які не платять аліменти. Про це він повідомив в ефірі "Сніданку з 1+1".

В студії розпочали розмови з міністром з того, що нині в Україні понад 108 тисяч боржників аліментів не мають ані роботи, ані житла, ані майна. Як можна на них вплинути?, – запитали ведучі.

"Взагалі 550 тисяч боржників платять аліменти. Це завдяки роботі Мін'юсту та громадськості. Ми виявили близько 100 тисяч осіб, які не мають жодного майна та роботи. І не ведуть соціальний образ життя. Крім класичних інструментів: заборона виїзду за кордон, заборона керування транспортними засобами, суспільно корисні роботи – з цього року ми починаємо, спільно зі службами занятості, велику програму, яка складається з двох частин. Перше: пропонується цій людині, яка не має роботи і хоче знайти роботу, допомога у вигляді навчання або перекваліфікації та вакансії, яких зараз в країні є багато. Ті, хто бажають, йдуть працювати цих шляхом", - розповів Петренко.

Він зазначив, що минулого тижня проект тільки запрацював.

"Ті хто не бажають, ті йдуть на примусові роботи. Будуть мести вулиці, фарбувати будинки. Цей інструмент у нас є, але ми маємо бажання запропонувати спочатку добровільно людині, яка думає про свою дитину, щоб вона пішла попрацювала, заплатила аліменти та почала нормальне життя", - заявив міністр.

На запитання, як бути з тими, хто офіційно не має зарплати, але отримує її у конвертах, він відповів так:

"Це явище стосується не тільки аліментників, роботодавців теж. Ті, хто беруть на роботу таку людину і платять їй в конверті, вони роблять злочин двічі. По-перше, не платять податки, а по-друге, вони роблять злочин перед дитиною, яка фактично не має шансу отримати хоч якісь мінімальні кошти, мінімальні аліменти".

Так само ми запустили проект спільно з Держпрацею, розпочинаючи з цього року.

"Минулого року ми отримали 10 тисяч скарг від одного з батьків, де вони вказували, що батько офіційно не працевлаштований, але він працює на такому-то підприємстві і отримує заробітну плату. Ми направляли ці скаргу у правоохоронні органи, але у них немає такого інструментарію. Зараз Держпраці має серйозний інструмент – перевірка. Що буде тому директору, який взяв на роботу таку особу і платить зарплату в конверті? Це штраф за кожного такого працівника за нелегальне працевлаштування - 111 тисяч гривень. За кожен факт. Якщо ти взяв аліментника на роботу нелегально, ми це прийшли виявили, то ти заплатиш цей штраф.

Це працює у всій країні, минулого року була кампанія з легалізації зарплат, і це буде працювати щодо аліментників, я впевнений", - пояснив голова Мін'юсту.

На запитання чи є вже результат, Петренко відповів, що проект працює тільки тиждень.

Глядачка запитала у міністра, що робити, якщо батько дитини працює як приватний підприємець, декларує мінімальний дохід і платить аліменти у розмірі тисячі гривень.

"Якщо це суб'єкт підприємницької діяльності, якщо він на єдиному податку, то він має платити аліменти виходячи з середньої заробітної плати по регіону. Наприклад, якщо у місті Києві середня зарплата 14 тисяч гривень, то батько чи мати дитини мають право вимагати, щоб розмір аліментів був не менше 30% відсотків від середньої заробітної плати у Києві.  

Якщо ти приховуєш свої доходи, то зараз у виконавців з'явились так само нові інструменти за другим пакетом законів - коли ми можемо автоматизовано накласти арешт на всі банківські рахунки. Звертайтеся до виконавців, пишіть мені в особисті повідомленні на Facebook і я візьму такі ситуації на контроль і буде позитивний результат", - обіцяє міністр.

На запитання, чи потрібно вимагати аліменти повторно, коли дитині виповнилося 18 років, Петренко відповів:

"У разі досягнення дитиною повноліття, потрібно ще раз подавати до суду щодо аліментів. Звертайтеся до наших центрів безоплатної допомоги, ми проконсультуємо всіх охочих і допоможемо скласти позивну заяву".

Глядачка запитала, які потрібні документи для підвищення аліментів.

"Щоб підвищити суму аліментів, є дві опції: якщо є борг у боржника і він не платить більше року, то ніяких документів не потрібно. Міністерство юстиції автоматично збільшує боржнику суму боргу. За перший рік на 20%, за другий - на 30, а за третій -на 50%.

Якщо ви хочете підвищити аліменти  і у вас в рішенні фіксована сума, а ви знаєте що ваш горе-батько має інші доходи, то потрібно збирати докази та знову йти до суду", - пояснив він.

Петренко рекомендує, щоб у рішенні суду одразу був відсоток аліментів від доходу батька.

Інша мати запитала, що робити, якщо батько дитини виїхав за кордон.

"Якщо аліментник поїхав до Росії, то міністерство не може нічим допомогти. Бо Росія не виконує зобов'язань по домовленості у цій сфері. З іншими країнами у міністерства є механізми виконання цих рішень у наших колег в Польщі, Португалії, Італії та в інших країнах. Українські заробітчани платять аліменти у країнах Заходу, бо якщо вони цього не робитимуть, їх депортують.

Щоб притягнути до виплати аліментів особу, яка працює за кордоном, потрібно мати рішення українського суду. Потім через міністерство юстиції відправляти документи до міністерства юстиції потрібної країни та просити, щоб вони виконали це рішення суду на території їхньої країни.

Якщо аліментник працює в країні нелегально, то після звернення Мін'юсту поліція його знайде", - розповідає Петренко.

На запитання глядачки, чи можна повернути кошти, які були витрачені на дитину до дня подавання на аліменти, Петренко відповів схвально.

За його словами, потрібно попросити суд, щоб були нараховані аліменти і за попередній період, поки мати самостійно забезпечувала дитину.

Інша глядачка запитала, як можна повернути кошти за гуртки дитини, якщо їх повністю оплачує мати.

"З 1 січня цього року в Україні почала діяти податкова пільга для таких мам. Крім того, мати дитини може вимагати у суді, щоб батько частково компенсував виплати на гуртки", - відповів він.

Крім того, Петренко уточнив, що всі проблеми з виконавцями судових рішень стосовно аліментів на місцях, міністерство жорстко вирішує.

"Міністерство перекидає виконавців з одного регіону в інший, щоб на місцях не було особистих зв`язків. А тих керівників виконавчих служб, які не працюють належним чином, звільняють. Також з Києва їздять спеціальні комісії, що контролюють роботу виконавців на місцях.

У разі проблем звертайтеся в особисті повідомлення у Facebook до мене та моїх заступників. Це працює. За минулий рік ми стягнули 4,6 млрд гривень аліментів на користь півмільйона українських дітей. І ми на цьому не будемо зупинятися", - резюмував міністр.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Петренко заявляв, що з початку 2018 року з неплатників аліментів стягнуто 4 млрд грн на користь дітей.

ВідеоЩо чекає на батьків, які не виплачують аліменти

Нині понад 108 тисяч боржників аліментів не мають ні роботи, ні житла, ні майна. Як держава змушує виплачувати аліменти таких осіб - розповів Міністр юстиції Павло Петренко. Також міністр відповів на запитання глядачів Сніданку з 1+1. 

Що чекає на батьків, які не виплачують аліменти

Залиште свій коментар

Вибір редакції