Після 5-місячного постійного падіння золотовалютні резерви почали зростати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показник суттєво зріс завдяки надходженням від розміщення єврооблігацій.

Нацбанк підрахував, що його міжнародні золотовалютні резерви після "худнення" протягом п'яти місяців поспіль нарешті зросли. За підсумками жовтня показник зріс до 16 млрд 737 млн доларів (плюс 0,6%). Показник у вересні становив 16 млрд 637,6 млн доларів. А ось на початку листопада надійшли кошти від розміщення Україною єврооблігацій, тож тепер резерви становлять 18 млрд 69 млн доларів.

"Це відповідає трьом місяцям майбутнього імпорту", - уточнили в НБУ.

Зростання резервів цього року фіксували лише в квітні, решта місяців - постійне падіння, бо Україні доводиться віддавати старі борги, а економіка працює не настільки ефективно, щоб поповнювати резерви. Також міжнародні кредитори не дають грошей. МВФ може виділити 2 млрд доларів найближчим часом, якщо Україна виконає свої зобов'язання.

Раніше НБУ погіршив прогноз щодо міжнародних золотовалютних резервів.

"Обсяг резервів на кінець цього року залежить насамперед від обсягу траншу за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, надходження іншого офіційного фінансування та обсягу розміщення єврооблігацій урядом. Беручи до уваги ці чинники, у тому числі нещодавнє розміщення урядом єврооблігацій, Національний банк очікує, що 2018 року міжнародні резерви зростуть до 19,2 млрд дол. США (або 3,2 місяця імпорту майбутнього періоду). Продовження співпраці з МВФ також дасть змогу зберегти обсяг міжнародних резервів на такому ж рівні у 2019-2020 роках попри період пікових виплат за державним боргом", - наголосили в Нацбанку.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції