Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після чотирьох місяців "худнення" золотовалютні резерви НБУ зросли

Протягом квітня показник збільшився на 229 мільйонів доларів.

За підсумками квітня 2018 року міжнародні золотовалютні резерви Національного банку України становлять 18 млрд 421,1 млн доларів США в еквіваленті. Це на 1,3% (229 млн доларів) більше, ніж місяцем раніше.

"Основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і в попередні місяці, була купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні", - уточнили в НБУ.

Регулятор придбав на міжбанківському ринку 326,7 млн доларів. Продав – 24 млн доларів. Тобто чиста купівля валюти становила 302,7 млн доларів.

Також у квітні до резервів надійшло 83,6 млн євро від розміщення урядом облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих в іноземній валюті.

На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті спрямували 127,4 млн доларів. Також на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 59,2 млн доларів та інші операції на суму 11,3 млн доларів.

Загалом обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку, запевняє регулятор.

Нагадаємо, перед цим золотовалютні резерви НБУ протягом чотирьох місяців лише "худли".

ВідеоЗаради долара по 8 грн Янукович вичерпав золотовалютні резерви країни – Сульжик

Штучне утримання курсу долара на низькому рівні призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротились. Про це розповів колишній банкір Роман Сульжик. За словами експе-рта, це призвело до того, що західний капітал боїться заходити до нашої країни.

Заради долара по 8 грн Янукович вичерпав золотовалютні резерви країни – Сульжик

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції