Після довгих судів НБУ стягнув із збанкрутілого "Дельта Банку" понад 920 мільйонів гривень

Дата публікації
Перегляди
1179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після довгих судів НБУ стягнув із збанкрутілого "Дельта Банку" понад 920 мільйонів гривень

Борг фінустанови становить 4,89 мільярда гривень.

Після двох із половиною років судів Національний банк України домігся погашення заборгованості на 924,22 млн грн за кредитом рефінансування збанкрутілого "Дельта Банку". У рахунок погашення було передане заставне майно - облігації Державної іпотечної установи.

Судові засідання розпочалися в квітні 2017-го, їх відбулося понад два десятки. 11 листопада 2019 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення, на виконання якого і відбулось погашення у повному обсязі заборгованості за одним із кредитів рефінансування, який було надано "Дельта Банку" 12 вересня 2014-го.

У НБУ повідомили, що унаслідок погашення також підлягатимуть розформуванню резерви Нацбанку під очікувані кредитні збитки на суму 922,24 грн, в розмірі заборгованості за основним боргом та нарахованими відсотками.

Національний банк став повноправним власником облігацій та набув право як на отримання коштів від погашення цінних паперів, що відбудеться 18 листопада 2020 року, так і купонного доходу за ними.

"Загалом ми розраховуємо на отримання від Державної іпотечної установи коштів у розмірі 1 мільярда 72,76 мільйона гривень", - зазначив начальник управління роботи з проблемними активами НБУ Павло Поляруш.

Раніше Нацбанк повідомляв, що борг "Дельта Банку", власником якого раніше був Микола Лагун, становив 5,82 млрд грн. Тепер же він зменшився до 4,89 млрд грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація