Після Нового року горілка може здорожчати до 90, а коньяк – до 150 гривень

Зростання вартості алкоголю відбудеться, якщо Рада схвалить запропонований урядом Податковий кодекс.

Починаючи з 1 січня 2016 року в Україні можуть зрости ціни на алкогольну продукцію. Якщо парламент погодиться на урядовий проект Податкового кодексу, найдешевша пляшка горілки буде коштувати 90 грн, а за коньяк доведеться віддати не менше 150 грн, повідомляє Економічна правда.

У поданому на розгляд депутатів проекті закону передбачається зростання акцизного податку на алкоголь на 100%. Це викликало різке несприйняття у виробників цієї продукції.

"Мінфін не чує і не хоче чути український бізнес. Міністр не хоче зустрічатися і обговорювати проблеми з українськими компаніями. Усе спрямовано на максимальну тінізацію ринку алкоголю", - прокоментував цю ініціативу уряду глава асоціації "Укргорілка" Володимир Остапюк.

За його словами, у разі ухвалення нового Податкового кодексу легальне виробництво алкоголю зменшиться вдвічі. Натомість зросте частка тіньового ринку.

"Нелегальний ринок становить 40%, він зросте до 75%, а з ним – і кількість жертв. Люди перейдуть на сурогат. Сподіваючись заробити на акцизах, Мінфін недоотримає 5 млрд грн і буде змушений збільшити витрати на охорону здоров'я", - прогнозує Остапюк.

Як уже повідомлялося, уряд очікує на додаткові мільярди через підвищення акцизу на тютюн та алкоголь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: