Після переговорів по "Південному потоку" Румунія отримала від Росії знижку на газ

Після надання знижки румунська сторона платитиме "Газпрому" 352 долари за тисячу кубометрів газу.

Румунія домовилася з Росією про зниження ціни на частину російського газу. Таку заяву зробив румунський міністр економіки Адріан Відяну після переговорів з керівництвом "Газпрому".

По словах Відяну, Румунія змогла добитися зниження вартості газу на 13 доларів за тисячу кубометрів російського палива, що отримується від посередника Wintershall. Після надання знижки румунська сторона платитиме 352 долари за тисячу кубометрів газу.

Нагадаємо, раніше "Газпром" попросив Румунію стати учасником газопроводу "Південний потік".

Міністр додав, що веде переговори відносно подальшого зменшення вартості газу. Відяну чекає, що до кінця роки Румунія зможе отримати додаткову знижку.

Він додав, що в "Газпромі" виразили зацікавленість в партнерстві з румунською держкомпанією Romgaz в газових і електричних проектах. Як очікується, переговори з цього питання пройдуть восени, коли глава російського концерну Олексій Міллер може відвідати Бухарест.

Третину необхідного Румунії газу країна імпортує з Росії через посередників, а інший об'єм робить самостійно. Для подальшого зниження залежності від російського палива на початку поточного року румунська сторона підписала угоду з Грузією і Азербайджаном про будівництво двох терміналів для зрідженого природного газу.

Читайте також:

"Газпром" почав підготовку до злиття з "Нафтогазом"

"Газпром" просить Румунію стати учасником "Південного потоку"

Азаров: Росія засумнівалась у необхідності газогону в обхід України

Україна запропонує Росії альтернативу "Південному потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: